Foto: MovieStillsDB, Instagram.com/toddphillips

Pokračovanie, ktoré všetci chceli, je napokon skutočne realitou.

Z Hollywoodu posledné dni prichádza jedná dobrá správa za druhou. Po úspechu snímky Joker, ktorá excelovala nielen u divákov, ale aj kritikov a bola ovenčená aj prestížnymi oceneniami (vrátane Oscarov), sa dlhú dobu špekulovalo o jej prípadnom pokračovaní. Teraz už je ale všetko isté – sequel k Jokerovi vznikne!

A vráti sa nielen Joaquin Phoenix ako predstaviteľ hlavnej úlohy, ale aj pôvodný tím tvorcov na čele s režisérom Toddom Phillipsom, informuje web Screenrant.

Foto: MovieStillsDB

Šialenstvo pre dvoch

Vzrušujúcu novinku o oficiálnom vzniku pokračovania zverejnil na sociálnych sieťach samotný režisér a scenárista filmu Phillips. Ten zdieľal príspevok s fotografiou titulnej stránky scenára a fotkou predstaviteľa hlavnej úlohy, ktorý si ho číta s cigaretou v ústach.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Todd Phillips (@toddphillips)

Scenár bol podľa fotografie dokončený 18. mája, a teda už čoskoro sa zrejme začne s nakrúcaním snímky. Pracovný názov filmu je podľa titulky scenára Joker: Folie à Deux (vo voľnom preklade „šialenstvo pre dvoch“). Okrem Phillipsa, ktorý si opäť sadne aj na režisérsku stoličku, za scenárom stoji opäť aj Scott Silver (8 Mile, Fighter, Joker).

Mnohí fanúšikovia kultovej postavy Jokera začali špekulovať, o čom by pokračovanie mohlo byť. Podľa nich, ako upozorňuje aj portál Screenrant, možno v druhom Jokerovi uvidíme aj viac ako len jedného zlosyna namaľovaného za klauna.

Obľúbený zlosyn

Žiadne ďalšie detaily o tomto projekte ale známe nie sú. Príbeh Jokera bol spracovaný aj v niekoľkých samostatných komiksových sériách. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších protivníkov temného rytiera Batmana bol vo filmovom priemysle spracovaný a stvárnený už niekoľkými hercami. Najpamätnejším bol Heath Ledger, ktorý Jokera stvárnil v Nolanovej trilógii Temný rytier (The Dark Knight) s Christianom Baleom v úlohe Batmana. Jokera tiež v minulosti ale hrali napríklad aj Jack Nicholson (v prvom celovečeráku od Tima Burtona) či Jared Leto (Suicide Squad).

Len dvom hercom sa ale podarilo v tejto postave podmaniť si aj filmových kritikov. Prvým bol Ledger, ktorý získal posmrtného Oscara a druhým Joaquin Phoenix, ktorý si taktiež za túto postavu odniesol rovnaké ocenenie.

Joker 2 môže priniesť opäť rovnaké ovocie, aj keď o oscarových nomináciách je príliš skoro hovoriť. Pôvodný film si zatiaľ aj spolu s ďalšími snímkami z dielne univerza komiksového vydavateľstva DC môžete pozrieť na streamovacej službe HBO Max. Jednotlivé filmy tam nájdete ako v pôvodnom znení s titulkami, tak aj s českým, prípadne slovenským dabingom.

0
Uložiť článok
Komentovať