foto: Instagram (@expl0ited_), screen YouTube

Druhý najznámejší Youtuber je posledné dva týždne terčom vydarených vtipov.

Petra Altofa alias Expl0iteda vám asi predstavovať nemusíme. Veď na svojom konte má vyše 900-tisíc odberov na YouTube a viac než 550-tisíc followerov na Instagrame, a preto sa s ním už aspoň raz stretol každý z vás. Poďme však k celej pointe.

Aby sme vás uviedli do deja – 9. septembra pridal Expl0ited na svoj YouTube kanál video, ktoré sa stalo okamžite hitom. Na jeho adresu mu prišlo 100 pízz, ktoré si však on sám neobjednal. Aj keď Peťo pizzu miluje, sto kúskov by nedal ani on, preto sa ich rozhodol rozdať na ulici. Kto mu ich však poslal? Aj k tomu sa dostaneme.

Presne týždeň na to, ako obdržal túto nezvyčajnú zásielku, mu prišla ďalšia. Záhadný balíček, na ktorom bolo napísané: „Prekvapenie pre môjho obľúbeného Youtubera.“ Peťo opäť neváhal a o rozbaľovaní tohto balíčka, samozrejme natočil video. Nachádzali sa v ňom bizarnosti ako maska hlavy koňa, kostým z bublinkovej fólie, tarantula na diaľkové ovládanie a mnoho iného.

V čom však tkvie pointa týchto nezvyčajných „darčekov“?

Ak ste si pozreli celé videá, už ste na to asi prišli. Išlo o pranky, ktoré na Peťa ušil jeho kamarát, Youtuber Yablko. Najlepšie na tom celé je, že Expl0ited si za obidva tieto darčeky zaplatil z vlastného a ani o tom nevedel.

Videá sú súčasťou projektu digitalnainteligencia.sk, za ktorým stojí ČSOB. Tento rok sa v rámci projektu zamerali na vzdelávanie mladých ľudí vo veciach, v ktorých práve Expl0ited spravil obrovskú chybu. Ak by ste ju spravili vy, možno si z vás váš známy nespraví srandu, ako to bolo v tomto prípade, no môžete prísť o všetky peniaze na účte či o dôležité osobné údaje, o ktorých by ste mali vedieť iba vy.

V dnešnej dobe, kedy na sociálne siete dávame skutočne všetko, by sme si na to mali dávať pozor ešte viac. Nikdy neviete, kedy sa vám jediná fotografia postnutá na Instagrame môže vypomstiť natoľko, že prídete o všetky svoje celoživotné úspory.

Ak chcete vedieť, ako dobre ste vzdelaní v oblasti bezpečnosti na internete, utekajte na digitalnainteligencia.sk, kde si môžete spraviť kvíz a k tomu vyhrať mobil či antivírusový program.

Tento článok vznikol v spolupráci s ČSOB
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy