Foto: YouTube

Známa video platforma sa spojila so slávnou speváčkou, aby spoločne priniesli unikátny a nekonečný koncept.

Podobných dlhých videí možno nájsť na internete nepočetné množstvo. Toto je však celkom iné a je za ním aj umelá inteligencia. Služba YouTube sa rozhodla pri príležitosti veľkého míľnika jednej z najúspešnejších hudobných autoriek súčasnosti vytvoriť vôbec prvé doslova nekonečné video, ktoré nikto neuvidí do konca.

18-ročnú americkú speváčku Billie Eilish zrejme netreba nikomu bližšie predstavovať. Na konte má niekoľko hitov, vypredať sa jej počas turné podarí nejeden štadión, je miláčikom publika i kritikov a nositeľkou niekoľkých prestížnych ocenení. Teraz jej k tomu všetkému pribudli aj ďalšie významné míľniky.

Videoklip k jej singlu Bad Guy prekonal na YouTube miliardu zhliadnutí a pri tejto príležitosti známa sociálna sieť práve z tejto skladby vytvorila vôbec prvé nekonečné video. Informoval o tom web LAD Bible.

Video platforma sa rozhodla, že sa spojí so slávnou speváčkou a spoločne tak prinesú jedinečný koncept v podobe prvého nekonečného videa. Ako je však možné, že niečo takéto môže existovať?

Koncept, aký nemá obdobu

Za všetkým je unikátny nápad. Skladba Bad Guy totiž nepochybne patrí medzi obrovské hity a na YouTube možno okrem speváčkinej oficiálnej verzie a jej živých variácií, nájsť aj množstvo prespievaných verzií v podaní fanúšikov. Toto všetko sa YouTube rozhodol dať dokopy a z desiatok tisíc coverov a neoficiálnych remixov vytvoriť špeciálnu podstránku. Na nej sa všetky tieto videá prehrávajú za sebou.

„Jedna pesnička. Tisícky coverov. Ani raz rovnaký,“ uvádza sa na špeciálnom webe, na ktorom je nekonečné video zverejnené.

Foto: YouTube

Algoritmus vytvoril video dlhšie než životnosť vesmíru

Za všetkým je pritom špeciálny algoritmus, vďaka ktorému nie je možné video nikdy vidieť do konca, ba ani v rovnakej verzii. Vždy sa totiž síce začne rovnako, no premieta sa v rozličných poradiach podľa želania divákov.

„Každá kombinácia je unikátna a sledovanie každej kombinácie coverov by jednému človeku trvalo 1,46 x 10^100 rokov, čo je dokonca viac ako životnosť celého vesmíru,“ uvádza YouTube na webe.

Algoritmus pri tomto videu všetky covery od fanúšikov necháva v rovnakom beate a umožňuje preskakovať z videa na video. Koniec však nikto nikdy neuvidí, pretože nové verzie známej piesne vznikajú a pribúdajú na YouTube každým dňom.

Ak si chcete video pozrieť, nájdete ho po kliknutí na tento web.

0
Uložiť článok
Komentovať