Foto: Unsplash

Youtube sa snaží neustále svoje funkcie zlepšovať. Tentokrát prišli s novinkou, ktorá možno zmení zaužívané konvencie pozerania filmov.

Youtube prináša novinku, ktorá zaručene poteší každého filmového nadšenca. Filmy si budete môcť pozrieť online zadarmo a to úplne legálne. Má to však jeden háčik, ktorý môže divákov filmový zážitok značne ovplyvniť. 

Pozeranie filmov na Youtube

Youtube sprístupnil približne 100 hollywoodskych filmových klasík online a úplne zadarmo. Teraz vás už nemusí mrzieť, ak zmeškáte premietanie v kine, prípadne nemusíte čakať na vysielanie v televízii. Navyše táto nová alternatíva je úplne legálna.

Foto: Pixabay

Je v tom ale jeden háčik

Medzi voľnými filmami nechýbajú ani klasiky ako napríklad Rocky či Terminátor. Rovnako si prídu na svoje aj milovníci komédií či akčných thrilerov. Doteraz Youtube ponúkala možnosť zapožičať si za poplatok celovečerné filmy či televízne relácie. Od októbra si ich diváci v USA môžu pozrieť úplne zadarmo. Má to však jeden háčik. Sledovanie filmov je síce bezplatné, ale diváci sa budú musieť vysporiadať s niekoľkými reklamami.

Do akej miery však budú reklamy zasahovať do sledovania, je otázne. Táto nová funkcia by ale mala byť výhodná pre všetky strany. Filmoví nadšenci budú môcť vidieť filmy kedykoľvek a úplne zadarmo a rovnako to ponúka peknú príležitosť pre inzerentov, ktorých reklama sa môže dostať medzi naozaj široké množstvo ľudí po celom svete, keďže ide o najväčší svetový systém na zdieľanie video súborov na internete.

Foto: Pixabay

Dostane sa aj k nám

Podľa najnovších štatistík, čoraz viac ľudí sleduje Youtube práve na svojich televíziách. Práve tí by mohli túto novinku privítať. Dokonca ponúkli svojím inzerentom možnosť zacieliť svoje reklamy výlučne na divákov, ktorí využívajú práve túto možnosť.

Táto nová funkcia Youtube je zatiaľ sprístupnená v USA, ale plánuje sa rozšíriť do všetkých miest sveta. Tak ju snáď onedlho budeme môcť vyskúšať aj my.

techcrunch.com,adage.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )