Foto: bedandbreakfast.eu/diverbo.com

Každý hovorí, že ak sa chcete naučiť nové veci, spoznať nových ľudí a zlepšiť sa v cudzom jazyku, mali by ste cestovať. Častokrát to však nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Určite to poznáte aj vy najmä vtedy, keď chcete niekam cestovať. Cesta do vysnívanej destinácie, ubytovanie, strava, poistenie, batožina a mnohé ďalšie, veľmi potrebné veci, navýšia vašu sumu na čiastku, pri ktorej sa vám točí hlava. Len máloktorí ľudia vedia cestovať naľahko a len máloktorí vedia vystihnúť tie najlacnejšie letenky či nejaké akcie na ubytovanie, ktoré by im skresali cenu na tú najnižšiu. Ak už strácate nádej a bojíte sa, že toto leto nikam nevycestujete, máme pre vás pár tipov, ako cestovať a ušetriť pri tom nejaké tie peniaze.

Dobrovoľníctvo


https://www.instagram.com/p/BhYcGJlAnBM/?tagged=volunteer
Radi cestujete, no dovolenka, kde ležíte celé dni na pláži nie je nič pre vás? WWOOF je možno práve pre vás tou najlepšou voľbou. Táto organizácia spája majiteľov fariem a rôznych poľnohospodárstiev s mladými ľuďmi, ktorí majú záujem pomôcť im výmenou za ubytovanie a stravu. Výber máte naozaj veľmi rozsiahly a je len na vás, kam pôjdete. Ďalšie stránky s podobnými službami sú napríklad Workaway alebo HelpX. Nemusíte sa ani báť, že by ste nemali dostatok času na spoznávanie okolia. Dobrovoľníci pracujú zvyčajne len pár hodín denne.

Starostlivosť o dom


https://www.instagram.com/p/BbaHXkmhq6o/?utm_source=ig_embed
Táto práca, ktorá je v angličtine známa aj pod názvom „house-sitting“, je skvelou príležitosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie zdarma a nejakú jednoduchú prácu, pri ktorej sa moc nenarobia. Táto práca zahŕňa starostlivosť o dom, ako napríklad zalievanie rastlín či kŕmenie domácich miláčikov. Tieto služby vám ponúknu stránky ako napríklad Housecarers, TrustedHousesitters alebo MindMyHouse. Ak sa chystáte do Austrálie, určite si pozrite webstránky HousesitWorld, HappyHousesittersAussieHousesitters.

Opatrovníctvo


https://www.instagram.com/p/Bd34Ig3lICV/?utm_source=ig_embed
Ak pracujete ako zdravotná sestra, máte šancu cestovať úplne zadarmo a to napríklad aj do takých destinácií ako sú Havaj či Florida. Webstránka TravelNursing vám ponúka hneď niekoľko programov, ktoré vám umožnia cestovať po USA a každá úloha trvá približne 8 až 26 týždňov. S touto službou máte možnosť zarobiť si do 10 000 eur mesačne.

Práca na výletnej lodi

pixabay.com

Máte záujem o zaujímavú prácu a pritom chcete cestovať zadarmo? Presne pre vás je práca na výletnej lodi. Webstránky ako Carnival alebo RoyalCaribbean vám ponúkajú aj krátkodobé pracovné miesta, takže môžete pracovať len počas leta.

Preskúmajte svoje korene


https://www.instagram.com/p/BaUsvrQlE10/?utm_source=ig_embed
Ak máte svojich predkov z rôznych krajín, je pravdepodobné, že môžete cestovať zadarmo do vašej vlasti. Príkladom je aj maďarská nadácia pre ľudské práva, ktorá prevádzkuje webstránku ReConnectHungary. Tento fond umožňuje mladým maďaro-američanom absolvovať dvojtýždňový výlet do Maďarska, kde budú mať možnosť spoznať a študovať kultúru a históriu svojej krajiny. Fond zahŕňa úplne všetko vrátane letenky z New Yorku do Budapešti.

Zorganizujte výlet


https://www.instagram.com/p/BFgGf1Qo0nt/?taken-by=all_aboard_travel
V tomto prípade majú výhodu ľudia s organizačnými schopnosťami. Jediné, čo musíte urobiť je naplánovať skupinový výlet pre vás a vašich priateľov a nájsť cestovné kancelárie, ktoré vám pokryjú vaše náklady. Tieto cestovné kancelárie sú napríklad YMTVacations, ktoré vám pokryje vaše výdavky v tom prípade, ak sa stretne 12 ľudí, ktorí pôjdu na výlet spolu. Medzi ďalšie cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú niečo podobné sa radia aj SelectInternationalTours, GrandCircleCruiseLine, a AllAboardTravel. Pre učiteľov budú určite užitočné stránky Explorica, CHAEducationalTours alebo EFTours.

Skúste ísť stopom

pixabay.com

V dnešnej dobe môže byť toto cestovanie menšie riziko, no ak využijete jednu z týchto stránok, určite sa nemusíte báť. Webstránky ako Erideshare alebo Compartir vám ukážu, že aj stopovanie môže byť zábava a môžete tak spoznať nových ľudí.

Vytvorte si vlastné dobrodružstvo


https://www.instagram.com/p/BgcuQKbF3JZ/?utm_source=ig_embed
Mnohí milovníci dobrodružstva snívajú o lyžovaní vo Francúzsku či v Rakúsku. Ak aj vy patríte do skupiny dobrodruhov, máme pre vás dobrú správu. Stránka AdventureWork ponúka niekoľko pracovných miest v oblasti dobrodružstiev. Táto služba vám pomáha nájsť si dočasnú prácu v Taliansku, USA, Rakúsku či Francúzsku. Výmenou za vašu prácu, spoločnosť pokrýva vaše náklady na stravu a ubytovanie.

Doučujte angličtinu


https://www.instagram.com/p/Bgza3_IlMKr/?taken-by=intteflacademy
Diverbo je služba, ktorá ponúka anglicky hovoriacim ľuďom bezplatné dovolenky. Ak ste v angličtine dobrí, môžete stráviť niekoľko týždňov s cudzincami v Španielsku či Nemecku a zlepšiť nielen im, ale aj sami sebe jazykové znalosti. Ďalšie skvelé webstránky sú napríklad TEFL.com a ESLCafe.

Ďalšie, veľmi užitočné web stránky

Pomocou webstránky RyanAir, EasyJet či FlyMonarch si môžete vybrať tie najlacnejšie letenky a letieť tak do iných končín sveta za nízke ceny.

Počas cestovania však môžete zarábať a to tak, že budete prenajímať svoj dom alebo byt. Vyskúšajte na to web stránky ako HomeExchange alebo Homebase-Hols.

Pozri aj: Aj ty robíš jednu z týchto 15+ chýb? Nečudujeme sa, že máš finančné problémy

brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články