boredpanda.com

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Predstavte si na chvíľu, že ste nevidiaci. Alebo ešte lepšie, skúste si na pár minút zaviazať oči a robiť bežné činnosti. Jednoduché to asi...

Predstavte si na chvíľu, že ste nevidiaci. Alebo ešte lepšie, skúste si na pár minút zaviazať oči a robiť bežné činnosti. Jednoduché to asi nebude. Strata akéhokoľvek zmyslu je pre človeka ťažká životná výzva. Takíto ľudia sú veľkí bojovníci a zažili si mnoho ťažkých, ale určite aj tých radostných chvíľ. Pozrite sa, s akým nápadom prišla nadácia pre nevidiacich. Verím, že vás tento nápad nadchne rovnako, ako mňa.

Nadácia Doriny Nowill pre nevidiacich prišla s novým projektom „The Braille Bricks“, kde už z názvu môžete čo-to vyčítať. Je to klasické lego, ktoré ale nie je až také klasické. Pomáha nevidiacim deťom naučiť sa čítať formou hry. Každá kocka predstavuje jedno písmeno z Braillovho písma a myslím si, že je to úžasný nápad. Druhý skvelý nápad v rámci tohoto projektu je, že pri výrobe sa postupuje podľa licencie, ktorá zabezpečuje, že dizajn môže byť voľne šíriteľný, upravovaný podľa potrieb a použitý na akýkoľvek účel. Zatiaľ boli vyrobené kocky asi pre 300 detičiek, no do budúcna organizácia verí, že výroba bude neustále napredovať.

lego1
boredpanda.com
lego2
boredpanda.com
lego3
boredpanda.com
lego4
boredpanda.com
lego5
boredpanda.com
lego6
boredpanda.com

[youtube qV79fzEVr_s 720 410]Komentovať (0)