Foto: Pixabay

Nechali by ste sa zlákať takouto ponukou?

Pestúnky sú najmä v Spojených štátoch veľmi žiadané. Mnohí budúci rodičia automaticky rátajú s tým, že po narodení dieťaťa si zaobstarajú platenú pomoc. To platí o to viac, ak ide o rodinu z lepších pomerov, ktorá nemá problém zaplatiť si vlastného zamestnanca, ktorý je k dispozícii takmer kedykoľvek. Tieto služby však niečo stoja, no posledná pracovná ponuka s ohodnotením 100-tisíc libier ročne (takmer 110-tisíc eur) predčila všetky očakávania. 

Zadanie je jednoduché – musíte dokázať postarať sa o deti, no pri pohľade na výhody, ktoré spolu s prácou získate, zrejme budete mať chuť povedať, že bez problémov sa postaráte aj o trojčatá a piatich psov. Okrem viac než štedrého platu, viac než 9100 eur mesačne, vám bude rodina preplácať všetky výdavky a budete mať šancu žiť na Barbadose, kde všetci radi trávia čas.

Pixabay

Okrem toho by ste mali k dispozícii celý rad luxusných športových áut a večere od michelinského šéfkuchára. Starali by ste sa o štyri deti vo veku 2, 5, 7 a 15 rokov. Keďže celá rodina sa často presúva z miesta na miesto, museli by ste sa zmieriť s tým, že by ste s rodinou aj žili. Výmenou za to by ste však navštívili Londýn, Barbados, Atlantu či Kapské mesto. Zrejme si to už uhádli, no ani za let by ste neplatili nič.

Znie to až príliš dobre, aby to mohla byť pravda? Je pravda, že určitý háčik v tom je. Sami rodičia v inzeráte priznávajú, že práca je hlavne zo začiatku mimoriadne náročná. Okrem toho by ste museli usmerňovať deti aj počas vyučovania, každé z nich má totiž domácu školu. Vyžadujú neustály dohľad a aby ste im vedeli pomôcť v neskoršom štúdiu či domácimi úlohami, v podstate by ste sa museli učiť s nimi.

Pexels

Rodičia však chcú niekoho, kto má titul z detskej psychológie a aspoň 15-ročná prax s opatrovaním detí. Očakáva sa, že budete usilovní, pričom pracovná doba trvá od 7 rána do 8 večer 6 dní v týždni. No ak vás nebudú potrebovať, máte voľno. Vyžaduje sa tiež, aby ste nemali žiadne vlastné deti a mali radi lietanie.

Celkom logicky vyžadujú niekoho, kto nebude mať problém s alkoholom alebo drogami, no zaujímavosťou je, že ak nemáte kurz sebaobrany, rodina vám ho zaplatí, no mať absolvovať ho musíte. Samozrejme, ak ho už máte za sebou, je to len plusom. Ak nemáte problém so žiadnym z bodov, môžete mať k dispozícii vlastnú časť domu – súkromnú kúpeľňu, kuchyňu aj obývačku.

Pozri aj: Pri pohľade na tieto fotografie sa neubránite smiechu. Toto je dôkaz toho, že deti by sme mali strážiť neustále

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)