Foto: ilustračné, Unsplash

Rebríčku s nesympatickým ohodnotením kraľuje jediná krajina.

Napriek tomu, že sú nádherné, ich návštevnosť dovolenkárom napovie, že nemôžu rátať s tichým a malebným prostredím. Pokiaľ neholdujete vysedávaniu pri mori v sprievode ďalších tisícok návštevníkov, detí a skupín mladých dovolenkárov, týmto plážam sa v roku 2024 radšej vyhnite. Rebríček zostavil portál Holidu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rebríček portál postavil na základe dát z recenzií a oficiálnych štatistík návštevnosti. Do zoznamu sa dostali niektoré z najznámejších pláží v Európe, ktoré ale zároveň patria k tým najrušnejším v tohtoročnej letnej sezóne.

Pokiaľ sa teda v roku 2024 chystáte na dovolenku k moru a nechcete si užívať zaslúžený oddych v obrovskej tlačenici ďalších dovolenkárov, skúste sa radšej obzerať po iných miestach.

Rebríčku kraľuje Španielsko

V rebríčku s nesympatickým hodnotením sa drvivá väčšina pláží nachádza v jedinej krajine, a to konkrétne v Španielsku.

Foto: ilustračné, Diego Delso, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Na prvom mieste skončila benidormská mestská pláž Playa de Poniente. Nelichotivé hodnotenie však mohla pláž v španielskej Valencii získať aj vďaka svojej veľkosti, nakoľko sa rozprestiera pri pobreží s dĺžkou 3 kilometre. Pláž sa však na webe Trip Advisor teší vysokému hodnoteniu, pričom si ľudia pochvaľujú čistotu, nízke ceny za ležadlá a promenádu plnú výborných barov a reštaurácií.

V rebríčku sa ďalej umiestnila kanárska Playa de Papagayo na ostrove Lanzarote, a ďalšia pláž priamo z Valencie s názvom Playa de la Malvarrosa. Na štvrtom mieste nájdete notorickú grécku pláž Thassos, ktorú ľudia označujú ako veľmi rušné miesto, ktoré sa ale teší kvalitným službám a dobrej prevádzke.

Takto vyzerá celý zoznam:

  1. Playa de Poniente – Benidorm, Španielsko
  2. Playa de Papagayo – Lanzarote, Španielsko
  3. Playa de la Malvarrosa – Valencia, Španielsko
  4. La Scala – Thassos, Grécko
  5. Praia da Falésia – Algarve, Portugalsko
  6. Modrá lagúna – Comino, Malta
  7. Playa de Las Teresitas – Tenerife, Španielsko
  8. Praia das Catedrais – Lugo, Španielsko
  9. Cala Mesquida – Malorka, Španielsko
  10. Porto Katsiki – Lefkada, Grécko
Uložiť článok

Najnovšie články