Trendy Outdoorsman/YouTube

Matej Mensatoris / / Zviera
Po zamrznutej líške, ktorú sme vám ukázali pred mesiacom, prichádza na rad šťuka s trčiacou nedojedenou večerou.

Súčasná zima patrí medzi tie najchladnejšie, aké sme posledné roky mali možnosť zaznamenať. A nie je to tak iba na Slovensku, ale podobná situácia je aj v ostatných kútoch našej Zeme. Extrémna zima však prináša aj rôzne extrémne javy. Jedným z nich je aj situácia, kedy si šťuka pochutnáva na svojej koristi, no kým ju stihne skonzumovať, tak samotná šťuka aj s rybou v ústach jednoducho zamrznú. Pozrite sa na tento unikátny jav. 

Dvom bratom sa pri prechádzke po zamrznutom jazere naskytol nezvyčajný pohľad. V ľade zbadali zamrznutú šťuku so svojou korisťou, ktorú ešte ani nestihla dožrať a pri tom zmrzla. Takýto jav sa udial na jazere Wawasee v Indiane.

Out ice fishing in the rain and saw something u don't see everyday. A pike is frozen in action eating a big bass in the…

Geplaatst door Anton Babich op dinsdag 10 januari 2017

Fascinovaní a zároveň zmätení tým, čo práve videli, rozhodli sa uverejniť fotografiu ich objavu. Po úspechu, aký fotografia zažila, sa bratia rozhodli zverejniť aj video, ktoré dokumentuje proces vyrezávania tohto bizarného spojenia dvoch rýb.

Existuje viacero teórií, ako k tomu vôbec došlo. Najpravdepodobnejší scenár je ale ten, že šťuka sa pokúsila rybu zožrať, no zadusila sa ňou. Po uhynutí ju to spolu s rybou vyplavilo na povrch jazera, kde zamrzli.

Pozri aj: Poľovník objavil v Dunaji zamrznutú líšku v kuse ľadu. Zviera sa prepadlo cez tenký ľad v rieke a potom zamrzlo

interez.sk (mmm), iflscience.com
0
Komentovať (0)