geomarketing.com/Google

Aktualizácia Google máp prináša zaujímajú funkciu zdieľania vašej polohy.

Ak ste typ človeka, ktorý vraví svojim kamarátom, že ste práve vyrazili na stretnutie, no pri tom ešte idete napríklad do sprchy, možno vás táto nová funkcia nepoteší. Google sa chystá aktualizovať svoje mapy a obohatiť ich o funkciu zdieľania vašej polohy s vašimi priateľmi. Tak bude môcť každý vidieť, kde sa práve v danom momente nachádzate a to všetko v reálnom čase. 

Funkcia zdieľania vašej polohy je samozrejme podmienená tým, že ju zapnete a určíte osobu, či osoby, ktoré ju budú môcť vidieť. To je výhodné, keď sa chcete napríklad s niekym stretnúť na veľkom a preplnenom priestranstve, napríklad na festivale, či v centre veľkého mesta. Takisto to ale môžete využiť na to, aby ste videli, kedy presne dorazí zvolená osoba napríklad na stretnutie. Možností využitia je mnoho.

Nová funkcia by mala byť intuitívna a jednoduchá na používanie. Bude stačiť iba kliknúť na modrú bodku, ktorá označuje vašu polohu a následne zvoliť „Zdieľanie vašej polohy“.

Google

Potom už len zvolíte toho, s kým chcete svoju polohu zdieľať. Ten potom bude vidieť, kde sa v reálnom čase nachádzate a to na základe polohy vášho smartfónu. Jednou zo zabezpečovacích funkcií, bude tiež nastavenie doby, počas ktorej bude vaša poloha daným osobám zdieľaná. Aplikácia vás upozorní, že polohu stále zdieľate, aby sa predišlo nechcenému dlhodobému zdieľaniu vašej polohy.

Google uvádza, že túto funkciu pridá čoskoro, zatiaľ ale nepoznáme presný dátum.

Ak vás aktualizácia Google máp o túto funkciu zaujala a chcete vidieť jej reálne využitie v praxi, pozrite si promo video priamo od Google:

Pozri aj: Google sleduje každý váš pohyb. Na tejto stránke si môžete podrobne pozrieť, kde všade ste boli

interez.sk (mmm), businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)