Foto: Profimedia

Svoj oblek vymenil za nepriestrelnú vestu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera navštívil ukrajinské mesto Buča neďaleko Kyjeva, kde Rusi zabili desiatky civilistov a ich telá nechali povaľovať sa na ulici. Portál Insider si pritom všimol utrápený výraz ukrajinského vodcu a porovnal ho s fotografiou spravenou tesne pred ruskou inváziou.

24. februára mal na sebe Zelenskyj luxusný oblek, bol dokonale oholený a prihováral sa národu po tom, čo Rusko uznalo separatistické republiky v Donecku a v Luhansku. To však ešte zrejme netušil, čo bude krátko na to nasledovať.

Foto: Profimedia

Utrápený výraz

Ako všetci vieme, Vladimir Putin spustil hrôzostrašný útok na Ukrajinu, kvôli ktorému teraz trpí celý národ. Ukrajinského prezidenta včera novinári odfotili s utrápeným výrazom, veľkou bradou, oblečeného vo vojenských veciach a s nepriestrelnou vestou.

Medzi prvou a druhou fotografiou je rozdiel 41 dní. Národ a zároveň aj demokratická väčšina sveta považuje Zelenského za hrdinu. Mal síce možnosť utiecť, no nevyužil ju a rozhodol sa zostať pri svojom ľude.

Foto: Profimedia

Viaceré štúdie navyše dokazujú, že vykonávanie tak dôležitej funkcie, ako prezident nepochybne je, môže skrátiť život vodcu aj o niekoľko rokov. Plešivosť či šediny sú u väčšiny lídrov takisto samozrejmosťou, a to ešte nezažili vojnu.