Foto: IMDB (FOX)

Obľúbený seriál televízie FOX čoskoro oslávi 30. narodeniny.

Hlavné postavy však podozrivo nestarnú. To je ale pochopiteľné, sú kreslené a aj keď epizódy idú s dobou a mení sa ako vizuálne prevedenie seriálu tak aj ich technické možnosti, Simpsonovci si stále držia svoj konštantný vek. Na začiatku seriálu, teda v roku 1989 mali mať Marge s Homerom 36 a 38 rokov a Bart s Lisou 10 a 8.

Dedo je známy tým, že je veterán z druhej svetovej vojny, takže by sa jeho vek mal už na začiatku seriálu blížiť k deväťdesiatke. I keď sa so seriálom hýbe doba, no postavy nie, jeho vek zostáva rozpurplný, keďže chod dejín sa meniť nedá a tak by mal tento starček v súčasnosti dosahovať 120 rokov. V roku 2016 bola odvysielaná jedna z mnohých epizód zasadených do budúcnosti, kde mala Maggie 27 rokov.

Vek Homera a Marge by sa mal v súčasnosti blížiť k sedemdesiatke a Bart s Lisou by mali mať pred štyridsiatkou. Ak by sme túto hypotetickú budúcnosť zachovali v duchu seriálu, Bart by mal byť flákač, ktorý celé dni presedí u rodičov na gauči a Lisa by mala kandidovať na prezidentku. Podobne bola takáto budúcnosť vyobrazená aj v epizóde „Nebárt se budoucnosti,“ alebo „Bart of the Future“ (11. séria, 17. epizóda).

Zaujímavosťou, na ktorú upozornil ilustrátor a vedec Randall Munroe je, že pokiaľ ste mali na začiatku vysielania Simpsonovcov vek Barta alebo Lisy, v súčasnosti máte vek Homera alebo Marge.

Pozri aj: Špekuláciám o homosexulite bude navždy koniec. V najnovšej epizóde Griffinovci konečne odhalia Stewieho orientáciu

konbini.com
Príbehy
0
Komentovať (0)