Foto: Foto: IMDB (20th Television)

Drzý, rasistický animák konečne odhalí sexualitu obľúbenej postavy.

História Griffinovcov siaha do roku 1999, kedy si chorá hlava Setha MacFarlana zmyslela, že má na to, konkurovať Simpsonovcom. I keď sa seriál spočiatku nestretol s pochopením a kritizovali ho aj tvorcovia Simpsonovcov a South Parku, časom si vybudoval veľmi silnú fanúšikovskú základňu a stal sa kultom. V súčasnej dobe je neodmysliteľnou súčasťou najznámejších animovaných seriálov pre dospelých.

Čo sa týka kontroverzie, len ťažko by sme mohli porovnávať South Park a Griffinovcov. Oba seriály sa otvorene neboja kritizovať súčasné politické či populárne dianie, parodovať filmy, ostro vystupovať proti homosexuálom. Nešetria ani rasistickými vtipmi či nahotou. Ich úspech však pramení práve z toho, koľko ľudí dokážu rozhnevať a tých je neúrekom.


Ku hlavným špekuláciám okolo obľúbených Griffinovcov, ktorí sa vysielajú už 18 rokov, patrí sexualita najmladšieho člena rodiny. Geniálne batoľa, ktoré je schopné reči (s britským prízvukom) a rozumie mu každý, vrátane psa Briana, okrem členov jeho rodiny. Jeho úmysly však nie sú celkom čisté. Stewie prahne po smrti svojej matky Lois a popritom vymýšľa plány na ovládnutie sveta. Všetko však nasvedčuje tomu, že Stewie je homosexuál, doposiaľ však nič nebolo otvorene povedané.

To sa však má zmeniť. V najbližšej epizóde by si mal zahrať Ian McKellen, ktorého môžete poznať ako Magneta z X-Menov či Gandalfa z Pána prsteňov. V najnovšej epizóde, ktorá bude poslednou 16. série si McKellen zahrá psychiatra, ktorého Stewie navštívi. Prirodzene príde téma aj na jeho sexualitu. Nie je to prvýkrát, kedy chcel seriál odhaliť Stewieho tajomstvo orientácie.

V roku 2009 sa Seth MacFarlane, tvorca seriálu a dabingový herec pre niekoľko hlavných postáv, vyjadril o plánoch, kedy chcel spraviť epizódy,v ktorej Stewie vyjde s pravdou von. Nakoniec sa však rozhodol jeho postavu ponechať ako nešťastného heterosexuála, čo viac objasňuje jeho záchvaty zlosti, nenávisť voči matke a túžbu ovládnuť svet. Čo sa v epizóde dozvieme, zatiaľ vedia len herci a štáb. Pevne však veríme, že pôjde o šokujúce odhalenie. Epizóda sa bude vysielať 11. marca. Spôsob ako ju stia… zhliadnuť aj bez prístupu k americkej televízii Fox, si určite nájdete aj sami.

Pozri aj: V jednej epizóde spáchali samovraždu. 10 faktov o rozprávke Tom a Jerry, o ktorých ste doteraz len sotva tušili

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy