Foto: Twitter Christian Estrosi)

Vo francúzskom meste Nice evidujú po útoku nožom 3 obete.

Traja ľudia vo štvrtok zomreli a viacerí utrpeli zranenia pri útoku nožom vo francúzskom meste Nice. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP a britská stanica SkyNews však informujú o troch obetiach.

Starosta Nice Christian Estrosi napísal na Twitteri, že „všetko naznačuje tomu, že išlo o teroristický útok“. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin informoval na sociálnej sieti, že po útoku zvolal krízové zasadnutie.

Polícia útočníka krátko po útoku zadržala a previezla do nemocnice, pretože sa počas zatknutia zranil, informovala polícia agentúru AP. Motív útoku je zatiaľ neznámy, útočník však podľa predbežných informácií polície konal sám. Žene v kostole mal odrezať hlavu a ďalších dvoch zabiť nožom. Informoval portál SkyNews.

Len 16. októbra pritom došlo vo Francúzsku k ohavnému činu. Pri útoku neďaleko Paríža odrezali priamo na ulici hlavu stredoškolskému učiteľovi dejepisu, ktorý pred časom vo svojej triede ukazoval karikatúry proroka Mohameda. Útočníka, 18-ročného mladíka čečenského pôvodu Abdoullakha Anzorova, polícia zabila.