aktuálna správa
Kabinet odsúhlasil zmluvy s investormi na nájomné byty so štátnou podporou.

Vláda v stredu odsúhlasila zmluvy s investormi na deväťtisíc nájomných bytov v hodnote približne 1,5 miliardy eur. Ide o súčasť projektu štátom podporovaného nájomného bývania. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) o tom informoval s tým, že po schválení zákona a založení agentúry bolo potrebné nájsť investorov.

Licenciu na podpísanie kontraktu podľa Kollára získali spoločnosti BWSG, Vienna Insurance Group a Kooperativa poisťovňa. „To je len začiatok, bude to pokračovať. Ľudia to budú cítiť hlavne v týchto ťažkých časoch,“ povedal šéf parlamentu.

Lacnejšie bývanie oproti trhovej cene

Podľa Kollára vládou podporovaná zmluva umožní o 30 percent a v niektorých prípadoch aj o 40 percent lacnejšie bývanie oproti trhovej cene. „Táto zmluva, táto vláda to po tridsiatich rokoch prvýkrát prináša. V zahraničí sú milióny takýchto bytov, pomohlo to miliónom ľudí v západnej Európe. U nás prichádza vláda s týmto sociálnym opatrením, aby ľudia vedeli slušne bývať v novom a za veľmi slušné peniaze,“ dodal Kollár.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) k zmluvám s investormi uviedol, že vláda tým schválila tretí a posledný krok reformy nájomného bývania. „Toto je reforma, ktorú prinieslo hnutie Sme rodina aj do programového vyhlásenia vlády. Môžeme poskytnúť mnohým našim občanom výrazne lacnejšie bývanie, ktoré si budú môcť dovoliť,“ podotkol Heger.

Najnovšie články