Foto: Polícia SR (Facebook)

Počas akcie bol postrelený aj jeden hasič.

Bratislavskí policajti aj hasiči zasahovali v nedeľu ráno pri chatke, kde muž vystrelil na privolaných hasičov. Ako sa ukázalo, požiar a následná streľba odhalili hrozivé tajomstvo, keďže páchateľ pravdepodobne pálil ľudské telo. 

Bratislavskí hasiči boli v nedeľu ráno okolo 8:00 privolaní do chatárskej oblasti v mestskej časti Nové Mesto, kde bol nahlásený požiar, uviedli sme v tomto článku.

„Po príchode na miesto utrpel jeden z príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) strelné poranenia horných končatín. Na miesto boli bezodkladne privolané viaceré hliadky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktoré zabezpečili okolie miesta incidentu. Po vstupe na pozemok bolo nájdené telo muža – pravdepodobne strelca bez známok života. Vedľa muža sa nachádzala aj krátka strelná zbraň,“ ozrejmila polícia.

Hrozivé tajomstvo

Streľba na hasiča bola zo strany muža údajne nátlaková, keďže sa snažil urýchlene a nepremyslene zahladiť stopy po hrôzostrašnom čine. V piecke totiž našli lebku ženy, ktorej totožnosť budú poverené zložky skúmať na základe získanej DNA, píše portál TV Noviny.

Ilustračná foto: Pexels

Ako dodáva portál TV Noviny, muž mal údajne svoju obeť rozštvrtiť. Neskôr postrelil hasiča do ruky a následne obrátil zbraň na seba. Jeden zo susedov z okolia spomína, že smradľavý dym bolo cítiť už večer, na čo bol aj neskorší strelec upozornený, no vtedy odmietol dym uhasiť.