brightside.me

/ 0 / Lucia Mužlová
Nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako vyzerá bývanie za 1300 € v rôznych mestách sveta. Dnes sa pozrieme na to, ako je to...

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako vyzerá bývanie za 1300 € v rôznych mestách sveta. Dnes sa pozrieme na to, ako je to so školami. Štúdium a získanie diplomu na vysokej škole v zahraničí je uznávaný štandard všade vo svete a mnoho študentov o tom sníva. Pozreli sme sa na to, aké sú aktuálne náklady na štúdium na popredných svetových univerzitách na svete. Jedná sa o priemerné školné za jeden rok štúdia. Hlásili ste sa na univerzitu v zahraničí, prípadne ste nejakú vyštudovali? Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti v komentároch.

Mnoho študentov svoje štúdium spláca ešte roky po tom, čo univerzitu skončilo. Prestížna škola je ale prestížna škola. Ak svoju príležitosť nezahodíte, môžete sa vo svojej kariére dostať naozaj veľmi ďaleko. Samozrejme, nie je to len tak. Najskôr je potrebné, tak ako aj u nás, splniť určité podmienky, ktoré sa líšia od univerzity k univerzite. Nechcem týmto zhodiť žiadnu slovenskú vysokú školu, no možno by stálo za to porozmýšľať a za tie peniaze to skúsiť aj niekde inde, ako u nás. Čo si o tom myslíte vy?

USA

Massachusetts Institute of Technology

univerzity1
sepavone

Harvard

univerzity2
Vladimir Drozdin

Anglicko

Cambridgeská univerzita

univerzity3
Konstanttin

Oxfordská univerzita

univerzity4
fenlio

Švajčiarsko –  Swiss Federal Institute of Technology

univerzity5
depositphotos.com

Kanada – Torontská univerzita

univerzity6
depositphotos.com

Švédsko – Royal Institute of Technology

univerzity7
apunetwork.net

Rusko – Lomonosov Moscow State University

univerzity8
depositphotos.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)