Foto: Pexels/ Luqino1985, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Zákazníci UPC si Markízu od júla možno viac nenaladia.

Zákazníci populárneho operátora UPC môžu od júla prísť o všetky kanály televíznej skupiny Markíza, ktorými sú Markíza, Doma a Dajto, informuje web Živé. Zúčastnené strany sa totiž nevedia dohodnúť na podmienkach predĺženia spolupráce.

UPC stratí súhlas na retransmisiu staníc Markízi 1. júla. „Od toho dňa UPC stratí právo distribuovať televízne stanice skupiny Markíza a poskytovať súvisiace doplnkové služby. Skupina Markíza vyjadruje poľutovanie nad tým, že približne 134-tisíc zákazníkov UPC stratí prístup k jej TV staniciam Markíza, Doma a Dajto. Aj naďalej však zostáva otvorená rokovaniam,“ oznámila televízia.

Problémová dohoda

„Vždy sa snažíme o férovú dohodu a operátorom ponúkame transparentné a porovnateľné podmienky. Tieto boli všetkými ostatnými operátormi akceptované. Mrzí nás, že práve UPC zatiaľ nepristúpilo na našu štandardnú ponuku a neuzavrelo s nami zmluvu,“ dodal Matthias Settele, šéf skupiny Markíza.

Spoločnosť UPC však tvrdí niečo iné a televízia si podľa nej pýta príliš veľa peňazí. Markíza údajne vyžaduje navýšenie poplatkov o 35 percent, čo by sa následne prejavilo aj vo faktúrach zákazníkov. „K tomu tlak na vyradenie českých staníc a požiadavka zakázať divákom preskakovanie reklám v archíve, potvrdzujú záujem Markízy zvyšovať svoje zisky na úkor zákazníkov a ísť proti záujmom slovenských divákov,“ povedal hovorca UPC Jaroslav Kolár pre Živé.

Uložiť článok

Najnovšie články