Foto: shineturbine

Vďaka Shine už neostanete bez energie.

Kanadská spoločnosť Aurea Technologies predstavila novinku s názvom Shine. Ide o prenosnú veternú turbínu pre dobrodruhov a outdoorových nadšencov, ktorí potrebujú energiu na nabíjanie elektronických zariadení.

Shine je prenosný vynález, ktorý môžete zložiť pokojne aj do litrovej fľaše. Táto turbína, ktorá vôbec nezaberie veľa miesta, je totiž schopná nabíjať ručnú elektroniku, ako sú telefóny, tablety, svetlá, fotoaparáty či navigácie.

Mágia je ukrytá v niečo vyše jednom kilograme

Vynález váži približne 1,3 kilogramu a je vybavený 40-wattovou turbínou, ktorá dokáže nabíjať zariadenia, alebo ukladať energiu do internej lítium-iónovej batérie s kapacitou 12 000 mAh na neskoršie použitie. Dá sa tiež vopred nabiť doma pomocou elektrickej zásuvky.

Foto: shineturbine

„Ponúkame veternú energiu, ktorá sa zmestí do vášho batohu,“ povedala Cat Adalay, generálna riaditeľka a zakladateľka Aurea Technologies.

„Vietor je druhým najväčším producentom čistej energie na svete, no väčšina ľudí k nemu nemá priamy prístup. Ako tím outdoorových nadšencov so skúsenosťami v oblasti vedy a techniky sme sa rozhodli vytvoriť produkt na výrobu veternej energie, ktorý používateľom dáva slobodu vyrábať si vlastnú čistú energiu vo dne aj v noci, dážď, oblačnosť alebo svit,“ cituje slová Adalayovej portál Designboom.

K udržateľnosti musíme prispôsobiť aj naše spôsoby

Táto veterná nabíjačka, navrhnutá pre naozaj jednoduché použitie, je úplne samostatná a všetko potrebné na rýchle nastavenie je uložené vo vnútri tela vrátane kotviacich drôtov, držiaka a kolíkov.

Pre predstavu, pri rýchlosti vetra 45 km/h dokáže Shine nabiť váš mobil za 20 minút. Pri miernej rýchlosti vetra je to niečo cez hodinu. Viaceré porovnania a štatistiky si môžete prezrieť na oficiálnej webstránke.

„Aby sme žili udržateľne, musíme prehodnotiť spôsoby, akými vytvárame a využívame energiu,“ povedala Rachel Carr, marketingová riaditeľka spoločnosti Aurea Technologies a spolutvorkyňa turbíny Shine.

0
Uložiť článok
Komentovať