Pixabay

Katarína / / News
Umelá inteligencia zasiahne aj naše bežné životy a aktivity. Facebook vytvoril asistenta, ktorý dokáže skutočne veľa.

Do chatovej aplikácie, ktorú denne využívajú milióny ľudí po celom svete, pribudne nová služba. Tá by mala pomôcť v prípade, ak neviete, čo napísať. Automaticky vám totiž ponúkne odpoveď. Prináša toho ale oveľa viac.

Služba s názvom Facebook M Assistant poteší nielen tých, ktorí často tápajú a nevedia, ako odpovedať pri chatovej komunikácii. „Asistent“ vám navrhne odpoveď a reakcie, pričom bude vychádzať z už existujúcej konverzácie. Vylepšenie nedisponuje hlasovou službou, návrhy na reakcie ponúkne formou pop-up okna priamo v chatovej aplikácii.

facebook

Ako uviedli samotní vývojári, novinka stavia na umelej inteligencii, fungovať bude na princípe strojového učenia a neustáleho vyhodnocovania algoritmov a predošlej konverzácie. Odpovede vo forme stickerov sú len jednou z možností, akou sa toto vylepšenie dá používať. M Assistant ponúka viaceré akcie, ktoré by mohol užívateľ v tej danej sekunde chcieť vykonať.

Dokáže napríklad rozoznať, keď sa v konverzácii spomínajú frázy ako kúpa a platba – služba by automaticky mala ponúknuť možnosti, ako platbu uskutočniť. Ďalšie možnosti ako reagovať sú zdieľanie aktuálnej polohy, objednanie jazdy cez Uber či vytvorenie ankety. V prípade, že asistent na základe vyhodnocovania nemá čo ponúknuť, nenavrhne nič.

Testovanie na malom počte ľudí začalo ešte v minulom roku, oficiálne bola novinka spustená 14. apríla pre užívateľov v Amerike. Podľa úspešnosti sa bude tento „malý“ AI experiment ďalej rozširovať aj do Európy.

Messenger M

Geplaatst door Facebook op woensdag 5 april 2017

Pozri aj:  Ako zistiť, kto si vás vymazal z Facebooku? Vyskúšali sme túto zaujímavú aplikáciu, ktorá vám to prezradí

interez.sk (katarína) wonderfullengineering.com
0
Komentovať (0)