foto: Pixabay

/ 0 / zuz
Veda prehovorila. Každý, kto sa narodil pred rokom 1980 je príliš starý na diskotéky.

Vedci v Británií sa rozhodli preskúmať sociálne návyky svojich spoluobyvateľov. Výsledky prieskumu ukazujú, že tridsiatnici, ktorí sa stále radi chodia odviazať do tmavých diskotékových klubov plných tínedžerov, sú jednoducho na hanbu. Podľa respondentov je práve 37 rokov hranica, kedy je už pre dotyčného zábavy chtivého jedinca tragédiou objaviť sa na diskotéke.
Prieskum Currys PC World ďalej uvádza, že vo veku 31 rokov už radšej trávime večery doma.  Až 46 percent opýtaných si ideálny večer predstavuje pri pozeraní filmu. Kluby začínajú byť podľa nich príliš drahé a až 6 z 10 opýtaných nechce na druhý deň prežívať muky alkoholovej opice.

50 percent respondentov sa vyjadrilo, že zábava vonku už viac „nie je pre nich“, 14% sa vyhováralo na nepredvídateľné počasie a 22% ľudí je jednoducho lenivých vyparádiť sa. ďalších 12% nechce prechádzať cez tortúru hľadania si opatrovateľky a 21% prekáža rezervácia taxíkov. Na otázku prečo už nechodia do klubov, až 13% britských žien uvádza ako dôvod  topánky s vysokým opätkom – boleli by ich totižto nohy. Traja ľudia z desiatich si svoj ideálny večer predstavujú pozeraním televízie a štvrtina opýtaných surfuje na sociálnych sieťach. Až 8 z 10 respondentov cíti úľavu, keď môžu večer stráviť doma, veď obrázky z párty si vedia pozrieť aj na internete.

pixabay.com

Matt Walburn z Currys PC World sa vyjadril: „Táto veľká štúdia dokazuje, že všetci dôjdeme do veku, kedy uprednostňujeme domáci komfort pred hektickým spoločenským životom a hviezdou párty sme už viac-menej nasilu.“ Walburn však s veľkým nadšením dopĺňa: „V dnešnej dobe je už takmer nemožné nudiť sa doma. Máme množstvo televíznych staníc a výdobytkov modernej techniky ako 4K televíziu, a tak zábava doma častokrát prekonáva zábavu vonku.“

Je teda 37 rokov príliš veľa na diskotéku? V dnešnom svete neobmedzených možností si každý nájde to, čo má rád a baví ho, predsudky sú dávno zbúrané.

Pozri aj: Na Slnku sa objavila na prvý pohľad znepokojujúca 120-tisíc kilometrov široká škvrna. Pozrite sa na ňu očami vedcov z NASA

unilad.co.uk


Komentovať (0)