Foto: Google Earth

Občas sa stane, že človek bez stopy zmizne, akoby sa po ňom zľahla zem.

Nielen v zahraničí, ale aj u nás na Slovensku sa z času na čas človek bez stopy vytratí. Hľadá ho rodina, známi, aj celkom neznámi ľudia v snahe pomôcť. Žiaľ, niekedy neuspeje ani polícia a rodine neostáva nič iné, len zmieriť sa s tým, že dotyčná osoba je jednoducho preč. Ako uvádza portál The Guardian, v tomto prípade sa rodina dočkala uzavretia prípadu po dlhých 22 rokoch.

Príbeh bez šťastného konca

Písal sa november v roku 1997, keď sa vtedy 40-ročný William Moldt zabával v meste s priateľmi. Po tom, čo klub opustil, ho viac už nikto nevidel a muž sa ocitol na zozname nezvestných osôb. Žiaľ, tento príbeh nemal šťastný koniec a William sa už domov nevrátil, jeho rodine sa však môže vrátiť pokoj do duše – prípad sa totiž podarilo uzavrieť a stalo sa tak vďaka aplikácii Google Earth.

Foto: Google Earth

Auto v jazere

Nie je nič výnimočné cestovať aspoň prstom po mape, keď už nemôže niekto cestovať v skutočnosti. Tentoraz sa však podarilo natrafiť na mape na niečo nezvyčajné.

Niekto sa rozhodol, že za pomoci Google Earth preskúma floridskú oblasť, v ktorej zhodou okolností kedysi William Moldt žil. Pozorné oko užívateľa zrazu zachytilo v jazere niečo, čo by tam nemalo byť. V jazere totiž bolo ponorené auto a nálezca sa rozhodol okamžite konať a kontaktovať aktuálneho majiteľa pozemku. Ten sa na nález pozrel za pomoci dronu a potvrdil, že v jazere skutočne leží biele auto a okamžite kontaktoval príslušné úrady.

Foto: Google Earth

Nezvestného našli po 22 rokoch

Polícia auto z vody vytiahla a ukázalo sa, že vo vode muselo ležať už nejaký ten čas, bolo totiž značne poškodené. Okrem toho, naskytol sa im pohľad na kostrové pozostatky a podarilo sa potvrdiť, že patria práve Williamovi Moldtovi, ktorý bol nezvestný dlhých 22 rokov.

Úrad zaoberajúci sa nezvestnými osobami, The National Missing and Unidentified Persons System, po preskúmaní prípadu prehlásil, že William Moldt odišiel z klubu, v ktorom sa zabával ešte pred polnocou. Podľa svedkov však nebol pod vplyvom alkoholu.

Tesne pred odchodom ešte z klubu zavolal svojej priateľke a povedal jej, že už sa chystá na odchod a čoskoro príde domov. Do Lantany, kde žil, však už nikdy nedorazil.

Pozemok, kde sa auto našlo, v tom čase prechádzal rekonštrukciou, jazero tam však už bolo aj vtedy. The Guardian uvádza, že aktuálny majiteľ, Barry Fay, si nikdy nič podozrivé nevšimol a netušil, že v jazere na jeho pozemku leží telo človeka nezvestného 22 rokov.

Po množstve osôb sa pátra aj na Slovensku. Sú medzi nimi deti aj dospelé osoby. Ako uvádza portál Ministerstva vnútra, mnohí sú nezvestní celé roky a aj keď sa niektoré prípady podarí vyriešiť, niektoré ostanú navždy nevyriešené.

theguardian, minv

Najnovšie články