Predstavte si, že behom mihnutia oka stihnete prísť o vášho miláčika. 30. marca sa nám to skutočne briliantne podarilo. Behom pár sekúnd sme stratili našu...

Predstavte si, že behom mihnutia oka stihnete prísť o vášho miláčika. 30. marca sa nám to skutočne briliantne podarilo. Behom pár sekúnd sme stratili našu ročnú snahu. Proste sme prišli o naše FB stránky. Niekto si povie, že je to iba nejaká fanpage. No kto takú vlastní, vie o tom niečo úplne iné. Prečítajte si, ako sa nám to podarilo, zoberte si ponaučenie a varujte aj ostatných.

Hekovať stránky sa dá veľa spôsobmi, napríklad môžete skúsiť uhádnuť heslo, pri ktorom je pravdepodobnosť asi taká, ako keď 2 dni po sebe vyhráte v športke jackpot.

Druhým spôsobom je vyskúšať všetky kombinácie, ktorých je len 1 533 003 611 600 306 462 412 926 704 670 713 673 895 115 422 369 288 353. Potrvalo by vám to „iba“ pár tisícročí.

math

Najlepším spôsobom je si heslo od používateľa jednoducho vypýtať. Stačí, ak si vytvoríte stránku vzhľadom podobnú tej známej, menom Facebook, a vyžiadate si od používateľa opätovné prihlásenie. No vy sa nikde na stránku Facebook neprihlásite, len jednoducho posuniete svoje prihlasovacie údaje druhej strane. Takže ak vám príde na Facebooku správa od neznámej osoby a aj napriek tomu, že bude znieť veľmi seriózne a priateľsky, neklikajte na žiadne linky, ním posielané, a už vôbec sa nikde „neprihlasujte“.
Dokonalý spôsob, ktorý vôbec nepotrvá tisícročia. Aké jednoduché, no nie?

Tento obrázok je len ilustračný, v skutočnosti nepožívame Internet Explorer.
Tento obrázok je len ilustračný, v skutočnosti nepožívame Internet Explorer.

Tento tretí spôsob sme si odskúšali na vlastnej koži, bolo to drsné, no neboli sme jediní. Zobrali si naše prihlasovacie údaje, a pár klikmi nám zobrali Vás, našich fanúšikov.

Tento článok nie je návodom, ako si jednoducho privlastniť cudziu snahu, ale varovanie pre všetkých, aby sa takto nenechali oklamať. Tu nejde iba o Facebook stránky, tu ide o ochranu Vašich osobných údajov.
Hovorte o tom všade, píšte o tom všade, zdieľajte to všade.

PS.: Majte sa radi a nerobte si navzájom zle.

0
Uložiť článok
Komentovať