Foto: facebook.com (Slovnaft BAjk)

O bikesharing je v Bratislave záujem, niektoré bicykle však už poškodili vandali.

Zbrusu nový bikesharing v Bratislave, Slovnaft BAjk, poznačili hneď na úvod nepríjemné skutočnosti. Približne 8 bicyklov zničili vandali, pričom služba funguje naplno len od piatku. Na bicykloch polámali výstuže či odmontovali pedále.

Uctime si minútou ticha tie bicykle, ktoré niekto vedome zničil. Je nám veľmi ľúto, že sa dejú také nepekné veci, ako vedomé ničenie našich BAjkov. Ľudia neničia bicykle nám, ale hlavne tým, ktorí majú z nich radosť a chcú bikesharing využívať. Preto vás prosíme, aby ste nám posielali podnety, ak budete svedkami niečoho podobného.“ Prišla s vyjadrením komunita na sociálnej sieti a aj teba tak žiadajú o pomoc pri objasňovaní.

Prevádzkovatelia služby na sociálnej sieti informovali, že poškodených bolo osem bicyklov, no ich celkový počet môže byť aj vyšší. „Zatiaľ máme informácie, že niekto polámal prehadzovačky, výstuže, odmontoval pedále a podobne. Väčšinou sú to ľudia neprajníci, ktorí bicykle ničia zadokované v stanici,“ uviedli na sociálnej sieti.

O službu zdieľaných bicyklov – bikesharing v Bratislave je zatiaľ záujem. Od jej spustenia v piatok sa do nej zaregistrovalo 6500 ľudí a takmer všetci si zakúpili aspoň jeden program. Užívatelia následne na bicykloch počas uplynulého víkendu absolvovali viac ako 5500 jázd.

🚲 PREČO JE BIKE SHARING PRELOMOVÝ PROJEKTAlternatíva voči individuálnej automobilovej doprave a prepchatým cestám….

Gepostet von Michal FEIK am Sonntag, 9. September 2018

Počas minulého víkendu bolo v bratislavských uliciach zhruba 200 žltých bicyklov z 550, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. „Ich počet sa prispôsobil prvým dňom prevádzky a reálne sa otestovala ich logistika. V nasledujúcom období budú bicykle ďalej postupne pribúdať. Užívatelia si ich podľa dostupnosti môžu požičať na niektorej zo 73 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Starom Meste, Novom Meste, Ružinove a Petržalke,“ informovala TASR hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. Počas uplynulých dní bola najvyťaženejšia dokovacia stanica bikesharingu na Pribinovej ulici pri tunajšom obchodnom centre.

Bicykle pre bikesharing boli skonštruované pre časté použitie rôznymi skupinami užívateľov a mali by odolať aj hrubšiemu zaobchádzaniu. Napriek tomu sa hneď v prvých dňoch objavili prípady ich vedomého poškodzovania.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tvrdí, že polícia dokovacie stanice bikesharingu monitoruje, napriek tomu vyzval ľudí, aby volali políciu, ak budú svedkami ničenia bicyklov.

Gepostet von Slovnaft BAjk am Freitag, 7. September 2018

Užívatelia by mali vždy pred použitím zdieľaného bicykla skontrolovať jeho technický stav, najmä schopnosť jazdy a funkčnosť bŕzd. Ak je bicykel poškodený a nemôže sa používať, poruchu je potrebné nahlásiť na infolinku 0259505950 alebo prostredníctvom internetovej stránky slovnaftbajk.sk. Servisná spoločnosť následne zabezpečí opravu bicykla.

startitup.sk TASR

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )