Foto: facebook.com (Autoškola Praha)

Mnohí z vás už počas týchto teplých a príjemných dní vybrali svoje bicykle a vydali sa užívať si tento ekologický a zároveň príjemný spôsob prepravy.

Avšak, keďže cyklotrás je aj u nás žalostne málo, chtiac či nechtiac musíme niekedy vyjsť aj na cestu, kde ale „kraľujú“ autá. Každý cyklista vie, že to nie je vo veľkej premávke nič príjemné. A najmä keď vás autá obiehajú v tesnej blízkosti. 

Autá by mali bicykle obiehať vo vzdialenosti minimálne 1,5 metra. Táto vzdialenosť by mala zabezpečiť, aby sa v prípade neočakávaného problému či dokonca pádu, nič vážne cyklistovi nestalo. Určite viacerí, aj z vlastnej skúsenosti viete, že toto mnohí motoristi nedodržiavajú. Výborným spôsobom, ako ich na to upozorniť a trochu aj „naučiť“, koľko vlastne 1,5 metra naozaj je, veľmi pekne ilustruje táto fotografia.

Foto: facebook.com (Autoškola Praha)

Cyklisti sú oproti autám v prípade kolízie, v značnej nevýhode. Kým motoristu chránia plechy či airbagy, cyklista si musí vystačiť iba s helmou, prípadne s chráničmi. Takáto akcia, akú môžete vidieť na obrázku, nie je provokáciou, ale upozornením, že aj cyklisti sú účastníci cestnej premávky a vodiči by ich mali rešpektovať. A určite žiadni motorista nechce, aby kvôli tomu, že nedodrží minimálnu vzdialenosť od cyklistu, spôsobil mu tak zranenie či dokonca aj smrť.

Preto je na každom vodičovi, aby si túto vzdialenosť osvojil a obiehal cyklistov s maximálnou opatrnosťou a dostatočným odstupom.

Pozri aj: Okradla zlodeja. Majiteľka bicykla si „ukradla“ naspäť svoj bicykel potom, čo ho našla na predaj na internete

0
Komentovať (0)