Foto: Cat protection

Mačiatko bez domova prekvapilo ošetrovateľov.

Mačiatko, ktoré bolo privezené tímu britskej charitatívnej organizácie, nechcene oklamalo celý tím odborníkov. Tento nový, 15-týždňový prírastok pôvodne považovali za samičku, no potom zistili, že nemá žiadne pohlavné orgány. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nemá žiadne pohlavné znaky

Mačičku s menom Hope prijala do svojej starostlivosti britská organizácia Cat Protection, ktorú automaticky označili za samičku. Pri ďalšom vyšetrení však zistili, že u nej nie sú pozorované žiadne náznaky pohlavných orgánov, uvádza IFLScience.

Uskutočnili sme procedúru na hľadanie pohlavných orgánov, ale nič viditeľné z vonkajšej ani vnútornej strany sme nenašli. Existuje možnosť, že nejaké ektopické ovariálne tkanivo sa vnútorne schová, ale myslíme si, že je to mimoriadne nepravdepodobné,“ uvádza v tlačovej správe veterinárka Fiona Brockbank z Cats Protection.

Foto: Cat protection

Ďalej uviedla, že je to taký zriedkavý stav, že naň neexistuje ani pomenovanie a ide o agenézu pohlavných orgánov, čiže zlyhanie vývoja tohto ústrojenstva. IFLScience pripomína, že agenéza bola pozorovaná u detí s poruchou vývoja mozgu, keď nastalo zlyhanie počas embryonálneho rastu.

Má nový domov

Takisto sa nevie, ako tento stav bude ovplyvňovať Hope v budúcnosti. Mačiatko v organizácii skúmali a uistili sa, že sa dokáže bez problémov vymočiť a vyprázdniť, takže z tohto pohľadu nemá žiadne problémy.

Napriek tomuto bizarnému stavu Hope očarila personál adopčného centra, kde bola neskôr premiestnená a to až natoľko, že si ju adoptoval jeden z členov centra. Po novom sa teraz volá Bean.

Najnovšie články