foto: National Park Service

Lukáš Mužla / / Série
Ako to vyzeralo v najslávnejšom väzení všetkých čias?

„Skala“. Tak prezývali počas najväčšej slávy najznámejšiu väznicu nielen USA, ale i sveta. Svoju prezývku si väznica vyslúžila vďaka skalným útesom ostrova, na ktorom sa nachádza. Napriek tomu, že cely Alcatrazu boli otvorené pred viac ako 50 rokmi, na sláve väznice to neubralo a ešte aj dnes ju pozná snáď každý. 

Ostrov Alcatraz začali ľudia využívať už v polovici 19. storočia, nie však ako väznicu. V roku 1850 tu totiž bola postavená obranná pevnosť, ktorá až o niekoľko rokov začala plniť i funkciu vojenského väzenia. Do príbehov, ktoré o Alcatraze poznáte, sa dostávame až v roku 1934, kedy tu vzniká najslávnejšia federálna väznica USA. V Alcatraze bolo väznených aj niekoľko neslávne slávnych osobností ako napríklad Al Capone, Robert Stroud či Arthur „Doc“ Barker.

Medzi najslávnejších väzňov Alcatrazu nepochybne patria aj Frank Morris, John Anglin a Clarence Anglin. Títo traja muži sú totiž jediní, ktorým sa kedy z Alcatrazu podarilo utiecť. Po ich úteku sa po nich totiž zľahla zem a nikto teda dodnes nevie, či súboj so studeným zálivom San Francisco Bay vyhrali. Pozrime sa teraz ale na to, ako to kedysi v najznámejšej väznici sveta vyzeralo.

Pozri aj: Ruská náhrada za trest smrti: Väznica Petak, ktorú ešte žiadny väzeň živý neopustil

AllThatIsInteresting
0
Komentovať (0)