Michal Blaško / / Zaujímavosti
Pokojná lyžovačka sa pre návštevníkov obľúbeného zimného rezortu premenila na výjav ako z hororu. Lyžiari zachytili na video záhadného tvora. Okamžite sa objavili špekulácie,...

Pokojná lyžovačka sa pre návštevníkov obľúbeného zimného rezortu premenila na výjav ako z hororu. Lyžiari zachytili na video záhadného tvora. Okamžite sa objavili špekulácie, že v španielskom lyžiarskom mestečku sa objavil bájny yeti.

Návštevníci lyžiarskeho strediska Formigal počas oddychu na svahu uvideli v priľahlom zasneženom lesnom poraste čudesného tvora. Stvorenie bolo celé biele a chlpaté a pohybovalo sa nemotorne. Jeden z lyžiarov ho zachytil na video na svojom smartfóne.

yeti formigal
thesun.co.uk

Amatérske zábery skutočne dokazujú prítomnosť záhadného tvora ako blúdi po svahu medzi kosodrevinou. Zábery z videa sa okamžite stali internetovou senzáciou a yeti sa stal v Španielsku správou dňa. Majitelia rezortu tvrdenia o objavení sa legendárneho snežného muža odmietli komentovať a tvrdia, že nie je dôvod na paniku. Celú záležitosť momentálne prešetrujú a zisťujú, či sa nejedná o žart.

yeti španielsko
dailystar.co.uk

Pozrite si amatérske video nakrútené v lyžiarskom stredisku Formigal v Španielsku:

[youtube PgoA84VoYFk 720 410]

Fenomén yetiho pochádza predovšetkým z rozprávania miestnych obyvateľov z himalájskeho pohoria. Známe sú tiež príbehy zo Severnej Ameriky a Kanady, kde tohto tvora nazývajú sasquatch alebo bigfoot. Či ide o dokonalý podvod, alebo sa jedná skutočne o rukolapný dôkaz existencie slávneho humanoidného tvora, nie je dodnes jasné. Existujú celé tímy expertov aj zanietených lovcov záhad, ktorí sa snažia priniesť ľudstvu nespochybniteľné dôkazy o existencií tohto mýtického stvorenia.

0
Komentovať (0)