Aktuálna správa, Bleskovka
Bomba bola nahlásená aj na trnavskej železničnej stanici.

V Trnavskom kraji niekto na tiesňovú linku 112 nahlásil viacero bômb. Týka sa to nemocnice v Trnave, Galante a polikliniky v Seredi a Trnave. Rovnako aj trnavskej železničnej stanice.

Objekty evakuovali. Polícia aktuálne realizuje pyrotechnické prehliadky. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Foto: unsplash

Aktuálne sa vykonávajú pyrotechnické prehliadky

Evakuované boli desiatky osôb. „Postupne vykonávame pyrotechnické prehliadky,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v Seredi skončila prehliadka s negatívnym výsledkom.

Osoba, ktorá bomby nahlásila, volala na tiesňovú linku 112. „Osobu preverujeme. Udalosti boli nahlásená postupne,“ podotkla hovorkyňa.

O situácii je informované aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová pre TASR potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozia pacientov.

Prerušený je príjem nových pacientov aj vlaková doprava

Budovu trnavskej nemocnice už policajti prehľadali. Spúšťa tak fungovanie urgentu, potvrdil pre TASR jej hovorca Matej Martovič. „Ideme prejsť ďalšie budovy v rámci areálu,“ doplnil.

O situácii je informované aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová pre TASR potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozia pacientov.

Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava je prerušená od 16.21 h, priblížili policajti.

AKTUALIZÁCIA: Bombové hrozby sa v Trnavskom kraji nepotvrdili

Bombové hrozby sa v Trnavskom kraji nepotvrdili. V nemocnici v Trnave a Galante, poliklinike v Seredi a Trnave a na trnavskej železničnej stanici výbušné zariadenie nenašli. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Obnovila sa tiež prerušená vlaková doprava cez stanicu Trnava, informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na sociálnej sieti.

Galantská nemocnica opätovne prijíma pacientov, pre TASR to potvrdil hovorca siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Tomáš Kráľ. Trnavská nemocnica spustila fungovanie urgentu okolo 17.00 h.

Najnovšie články