V poobedňajších hodinách došlo k zrážke lyžiara so štvorčlennou rodinou na Priehybe v lyžiarskom stredisku Jasná. Otec a dve maloleté deti vyviazli bez zranení, matka po zrážke utrpela vážne poranenia, informuje na svojom webe Horská záchranná služba.
Vo štvrtok popoludní došlo v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách k zrážke lyžiara so štvorčlennou rodinou. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti priamo na zjazdovke bola žena naložená na palubu vrtuľníka a s podozrením na vnútrolebečné krvácanie a poranenie krčnej chrbtice bola letecky transportovaná do nemocnice v Banskej Bystrici. Otec a dve maloleté deti vyviazli bez zranení. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na sociálnej sieti.
Záchranári zaznamenali vysoký nárast úrazov
Zásah leteckých záchranárov si vyžiadala aj nehoda v Bachledovej doline, kde pomoc potrebovala 34-ročná lyžiarka českej národnosti. Po zrážke s iným lyžiarom utrpela poranenie hlavy a chrbtice. „Po preložení na palubu bola v stabilizovanom stave s úrazom chrbtice a podozrením na otras mozgu prevezená na centrálny príjem popradskej nemocnice,“ priblížila Letecká záchranná služba Air – Transport Europe na sociálnej sieti.
Záchranári v uplynulých týždňoch zaznamenali vysoký nárast úrazov na lyžiarskych svahoch, často išlo o zrážku lyžiarov. Došlo k nej aj 10. februára v stredisku Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach. Následky nehody neprežil osemročný chlapec. Prípadom sa zaoberá polícia.
Horská záchranná služba dôrazne vyzýva návštevníkov lyžiarskych stredísk, aby dodržiavali pravidlá správania sa na lyžiarskej trati.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku