Na mieste zasahoval aj vyjednávací tím.

Polícia od večera zasahovala pri rukojemníckej dráme v Kežmarku. Muž mal v miestnom supermarkete zadržiavať ženu. Ako píše portál tvnoviny.sk, na mieste je aj vyjednávací tím.

Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií mal muž krátko predtým usmrtiť pravdepodobne svojich rodičov. Prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník bližšie informácie vzhľadom na aktuálnu situáciu agentúre SITA poskytnúť nemohol. Polícia bude podľa jeho slov informovať po ukončení zásahu.

Podľa informácií portálu noviny.sk, dráma trvala 7 hodín. Zasahovať malo aj špeciálne Lynx Commando z Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru. Muž mal ženu prepustiť a okamžite sa jej ujali záchranári. Muža mala zadržať polícia a odviezť ho v putách.

Aktualizované k 9:03

Polícii sa v noci zo 17. na 18. februára v Kežmarku podarilo zaistiť muža, ktorý od večerných hodín zadržiaval v miestnom supermarkete ženu. Krátko predtým sa polícii podarilo dostať ženu vonku. Pri rukojemníckej dráme zasahovali všetky záchranné zložky aj vyjednávací tím. Podozrivému 41-ročnému Kežmarčanovi doživotný trest odňatia slobody.

Čo sa presne stalo?

❗RUKOJEMNÍCKA DRÁMA V KEŽMARKU: POLÍCIA ZADRŽALA PÁCHATEĽA, ŽENA JE V BEZPEČÍ❗

KOMPLETNÉ INFO O VČERAJŠEJ UDALOSTI ⬇️⬇️⬇️

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 18. februára 2021

Podľa doposiaľ nepotvrdených informácií mal muž ešte predtým zavraždiť svojich rodičov, pričom pred odchodom mal nechať v byte pustený plyn. „V Kežmarku sa stala dvojnásobná vražda, na Ulici Generála Štefánika bol nájdený mŕtvy manželský pár, pričom na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,” opísal dnes udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Na miesto boli podľa jeho slov vyslané policajné zložky, vrátane pohotovostného policajného útvaru z Prešova a vyjednávačov. „Po niekoľkohodinovom vyjednávaní muž ženu prepustil a následne ho prešovský pohotovostný policajný útvar zadržal bez zranení. Vo veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony,” dodal hovorca, podľa ktorého sa celú drámu podarilo ukončiť krátko pred jednou hodinou v noci.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )