Foto: By Wegavision [CC0], from Wikimedia Commons

Projekt sa už testuje v susednom Rakúsku, k nám by mal prísť o pár mesiacov.

Už v prvej polovici budúceho roka by si ľudia mohli aviváž v sietí predajní DM, načapovať do vlastnej nádoby. Takéto niečo sa už testuje v susednom Rakúsku, tam si môžu zákazníci načapovať aj rôzne čistiace prostriedky. 

Informáciu priniesol Denník N. Týmto krokom zákazníci dokážu ušetriť a hlavne budú šetriť životné prostredie pred zbytočným plastom. Takto môžu nádoby na aviváž využívať opakovane a nemusia neustále kupovať nové fľaše a produkovať ďalší plastový odpad.

Na Slovensku sa zatiaľ nepočíta s rozšírením na čistiace prostriedky. Takisto sa nevie, o akú aviváž by malo ísť, avšak DM by privítalo, ak by išlo o aviváž slovenskej značky. Tiež nie je isté, či čapovanie aviváže bude možné realizovať v každej predajni. Podľa hovorcu spoločnosti to bude v predajniach, kde to bude možné realizovať vzhľadom k priestoru.


Táto služba by mala byť zatiaľ možná v nákupnom centre Centrál v Bratislave.  V budúcnosti by DM chcela začať predávať vo svojich predajniach aj lieky, keďže je to legislatívne možné.

Dúfame, že podobnú myšlienku si neskôr osvoja aj iné reťazce s drogériou a možnosť čapovať si aviváž či iné prostriedky, sa u nás stane štandardom.

 

Príbehy
0
Komentovať (0)