Ilustračná foto: Polícia SR

Zatiaľ nie je jasné, či ide o ľudské pozostatky.

V areáli jednej z bratislavských materských škôl mali byť podľa informácií TV JOJ nájdené kostrové pozostatky. Ich pôvod je zatiaľ neznámy.

Zatiaľ nie je známe, či ide o pozostatky ľudí. Na miesto nálezu bol vyslaný obhliadajúci lekár. „Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby na základe vyžiadania súčinnosti zo strany policajného zboru vyslalo na miesto nálezu lekára,“ uviedol hovorca operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Martin Belka.

Pozostatky mali nájsť pri prácach, ktoré v škole vykonávali. Mestskú časť Staré Mesto, pod ktorú škola patrí, zatiaľ, podľa hovorkyne starostu Veroniky Gubkovej, nikto s podobnou informáciou nekontaktoval.

Po komunikácii s riaditeľskou školy Gubková potvrdila, že vo štvrtok poobede deti s vychovávateľom školského klubu detí narazili na pozemku školy na neidentifikovateľné úlomky kostí. „Škola zavolala na miesto políciu, ktorá nález prešetruje. Zatiaľ máme informáciu, že polícia predpokladá, že ide o pomerne staré ľudské kostrové pozostatky,“ načrtla.

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie články