Foto: Flickr.com/GoToVan, Excellent (Tlačová správa)

Nové autokino otvorí svoje brány už dnes.

V Bratislave vzniká nové autokino, aké na Slovensku nemá obdobu. Stojí za ním česká spoločnosť Excelent, ktorá chce týmto krokom prispieť ku kultúrnejšej, ale aj krajšej Bratislave. „Sedačky“ v novom autokine totiž vytvorili zo starých vrakov áut, ktoré už len zavadzali v uliciach hlavného mesta. 

Spoločnosť Excelent začala pátrať po starých vrakoch áut v uliciach Bratislavy ešte na začiatku leta. Už vtedy avizovala, že staré zbytočné vozidlá poskytne vybraným umelcom, ktorí z nich vytvoria umelecké diela a „sedačky“ pre pripravované autokino. Staré autá, ktoré už len zaberali parkovacie miesta spoločnosť odkúpila od pôvodných majiteľov a ponechala v rukách štyroch umelcov. Barbora Idesová, Hazi, Tomáš Bánik a Victor Vaun sa potom postarali o ich premenu.

Foto: Excelent

Ozývalo sa nám veľmi veľa ľudí, zväčša nahnevaných susedov, ktorí nám posielali tipy na vraky, ktoré videli po ceste alebo parkujú pred ich bytom. U nás je však problém dostať sa k majiteľom takýchto áut, kým sa sami neozvú. Našťastie, ozvali sa a nám sa tak podarilo odtiahnuť z parkovacích miest zopár vrakov,“ povedala pre portál StartItUp značka Excelent.

Foto: Excelent

Príprava projektu trvala niekoľko mesiacov, brány autokina sa tak otvoria až teraz. Prvá akcia v areáli Hangair, ktoré sa nachádza pri Starom Letisku, sa koná dnes 15. augusta o 18:30. Udalosť s názvom Excelent Autokino: Otváračka odštartujú Vec a Tono S. so svojím projektom Ultrazvuk.

Po koncerte si budú môcť návštevníci vychutnať multižánrový film s názvom Straight Outta Compton, ktorého dej sa odohráva v uliciach kalifornského Comptonu, sledujúci príbeh skupiny N.W.A. Tá sa považuje za priekopníkov žánru gangsta rap. Otváračka Autokina je pre všetkých návštevníkov celkom zadarmo, obmedzená je však kapacita areálu a preto sa určite oplatí prísť s dostatočným časovým predstihom.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )