facebook.com (Bystrická Mačačáreň)

Obyvatelia Banskej Bystrice by mali byť v strehu.

Pri nákupnom centre Europa shopping center niekto strieľa po zvieratách. Dôkaz o tom priniesli mestskí policajti, ktorí doniesli mača do občianskeho združenia Bystrická Mačačáreň. Incident sa stal v nedeľu, keď nebola karanténna stanica otvorená, a tak policajti hľadali nejaké ochotné združenie, ktoré by im pomohlo. A bola to práve Bystrická Mačačáreň.

Ako ďalej informuje združenie, policajti ju našli pod smetným košom. Veterinár neskôr uviedol, že mačička v odhadovanom veku 4 až 5 mesiacov, mala strelné zranenie na boku tela. Našla sa vstupná aj výstupná diera, kadiaľ strela preletela. Napriek tomu mačička stále žila. Bola podchladená, mala veľké bolesti, bola špinavá a znečistená výkalmi.

facebook.com (Bystrická Mačačáreň)

Dobrí ľudia z občianskeho združenia sa jej okamžite ujali. Začali ju ohrievať, dali jej lieky na utíšenie bolesti. Po pár hodinách ale už aj oni vedeli, že situácia je neúnosná. Mačička sa skrúcala v agónii a zavíjala od bolesti. Preto sa rozhodli pre eutanáziu.

facebook.com (Bystrická Mačačáreň)

Združenie tiež uvádza, že vedia o ďalších podobných prípadoch, ktoré sa tu udiali. Takýto čin musí byť potrestaný. A teraz nejde len o to, že niekto strieľa na bezbranné mačky, ktoré za nič nemôžu. V okolí nákupného centra sa pohybuje veľa ľudí a samozrejme aj deti. Stačí, že niekto tomuto psychicky chorému jedincovi vbehne do strely a môže to dopadnúť veľmi zle.

facebook.com (Bystrická Mačačáreň)

Stránka a samozrejme aj my vyzývame uvedomelých občanov, ktorí tohto duševne chorého jedinca poznajú, aby neodkladne kontaktovali príslušné orgány a zamedzili tomu, aby sa takéto niečo opakovalo.

facebook.com (Bystrická Mačačáreň)
Príbehy
0
Komentovať (0)