Foto: TASR - Dano Veselský

V niektorých častiach krajiny snežilo, inde bude počas celého dňa pršať.

Na Slovensku sa v priebehu včerajška začalo ochladzovať a do rána v mnohých častiach krajiny značne prituhlo. Na niektorých miestach sa dážď zmenil na sneh, teploty klesli a objavil sa aj mráz. Podľa predpovede iMeteo však návrat zimy nebude mať dlhé trvanie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prekvapí sneh

Od severozápadu začal na územie Slovenska zatekať chladnejší vzduch, ako tomu bolo v posledných týždňoch. Ten spôsobuje napríklad aj to, že kvapalné zrážky sa menia na snehové. Teplota začína klesať a ráno sa objavil aj mráz.

„Na vine je oklúzny front, ktorý práve v týchto chvíľach ovplyvňuje počasie na našom území. Najmä do severných regiónov Slovenska prináša zrážky, ktoré sú len v najnižších polohách kvapalné,“ vysvetľuje iMeteo a dodáva, že od nadmorskej výšky 600 metrov už včera večer snežilo a v priebehu nadchádzajúcich hodín by sa hranica sneženia mohla znížiť ešte výraznejšie.

Ráno je teda na Slovensku chladné, na niektorých miestach severného Slovenska sa aktuálne teploty pohybujú medzi 0 až +3 °C. A kým na severe mrzne a ľudia sa tešia aspoň z krátkeho návratu zimy, zvyšok krajiny sa dnes môže pripraviť na nadpriemerné teplo.

Foto: Unsplash

Najvyššie denné teploty sa budú podľa iMeteo na západe pohybovať okolo +12 °C, na východe do +11 °C a na strednom Slovensku do +8 °C. Pocit tepla bude okrem vysokých teplôt podporovať aj južný až juhozápadný vietor s rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Ak sa však chystáte von, určite si nezabudnite nepremokavé oblečenie a dáždnik. Zrážky síce nebudú také intenzívne ako počas včerajšieho dňa, pršať však bude na celom území krajiny.

Uložiť článok

Najnovšie články