Foto: TASR/AP

Po veľmi dlhej dobe nás čakajú mrazy.

Počasie na Slovensku bude v najbližších dňoch turbulentné. Od jarného, teplého a slnečného počasia sa vrátime späť do zimy, ktorá so sebou môže priniesť aj veľké problémy. Ako informuje iMeteo, už zajtra môžeme očakávať búrky a v druhej polovici týždňa aj mrazy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počas dnešného dňa nám na území krajiny nehrozia zrážky a teploty môžu byť ešte vyššie, ako tomu bolo cez víkend. Podľa portálu za tým stojí výbežok vyššieho tlaku, ten však prináša aj zmenšenú oblačnosť.

Pripravte sa na búrky

Napriek tomu môžeme dnes očakávať teploty od +11 až do +16 °C a na západnom Slovensku aj vyššie. Dosahovať môžu až +18 °C.

Zajtra bude o čosi premenlivejšie a hrozia nám aj prvé búrky. „Na našom území sa začne odohrávať súboj teplého a studeného vzduchu a medzi týmito dvoma teplotne odlišnými vzduchovými hmotami to začne iskriť. To sa prejaví na možných búrkach,“ predpovedá iMeteo.

Teploty sa môžu držať na juhozápade aj nad +15 °C, avšak postupne začnú klesať. Popoludní začnú vznikať početné prehánky. Podobná situácia môže nastať aj v stredu, búrok bude o čosi viac, a to najmä na západnom Slovensku.

Prídu mrazy

Chladný vzduch so sebou zo severu neprinesie iba búrky. Jeho prítomnosť sa odrazí aj na teplotách, ktoré sa môžu dostať aj pod bod mrazu. Ako informuje portál, po veľmi dlhej dobe teplého počasia, ktoré začalo budiť vegetáciu, nás čakajú mrazy.

Mrazivé počasie nás môže zasiahnuť už v noci z utorka na stredu, zatiaľ sa však vyskytnú len v údoliach a budú pomerne slabé. Výraznejšie sa prejavia zo stredy na štvrtok a aj počas ďalších nocí. Teploty sa budú pohybovať od +1 do -5 °C.

Uložiť článok

Najnovšie články