Foto: Pexels (Ilustračné)

Na nákupe učebníc teraz môžete ušetriť aj desiatky eur.

Poznajú to všetci študenti a najmä ich rodičia. Na začiatku školského roka si musia žiaci slovenských škôl napriek bezplatnému školstvu siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Kupovať musia najmä učebnice cudzích jazykov, no občas sa pritrafí nákup pomôcok na iné predmety. Po jednom roku potom ostáva už zbytočná učebnica ležať študentom v skrini. Ako sa s týmto problémom popasovať? S riešením prišli samotní študenti.

Trojica stredoškolákov zo Spišskej Novej Vsi vytvorila projekt, ktorý pomôže nielen študentom, ale aj peňaženkám ich rodičov. Vytvorili webovú stránku, kde môžu študenti už nepotrebné učebnice predať, ušetria tak svoje miesto a navzájom si pomôžu. Kým nová učebnica môže stáť i niekoľko desiatok eur, vďaka projektu SecondBooks môžu teraz študenti nejaké to euro ušetriť. Projekt navyše šetrí aj životné prostredie a eliminuje pravidelný nákup zbytočne veľkého množstva učebníc, ktoré sa dajú použiť i opakovane.

Foto: SecondBooks

Najväčším plusom projektu je to,že prepája predajcu a kupca z jednej školy. Všetky inzeráty sú podelené podľa škôl z rôznych kútov Slovenska a záujemcovia teda môžu výmenu zorganizovať počas jedinej prestávky. Ak ti teda doma ležia staré nepotrebné učebnice, ktoré by niekto mohol za lacný peniaz stále oceniť neváhaj a pridaj na stránku SecondBooks svoj inzerát. Ak si nepotrpíš na čisto novej knihe, skús potrebnú učebnicu vyhľadať v inzerátoch od iných študentov. Možno budeš mať šťastie a ušetríš aj niekoľko desiatok eur.

Foto: SecondBooks

Pozri aj: Slováci zachraňujú zvieratá z cirkusov a dávajú im nový domov vo svojom jedinečnom parku

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy