Foto: TASR/ Alexander Zemlianichenko

Brittney Grinerovú Rusko obvinilo z pašovania drog.

Americká basketbalistka Brittne Grinerová sa pred súd v Rusku postavila po tom, čo bola obvinená z pašovania drog. Vo svojej batožine mala menej ako 1 gram konopného oleja v náplniach do elektronických cigariet. 9-ročný trest si mala odpykať v trestaneckej kolónii v Mordoviansku, napokon sa ale vráti domov do USA.

Rusko prepustilo väznenú americkú basketbalistku Brittney Grinerovú výmenou za obchodníka so zbraňami Viktora Buta, ktorý si odpykáva trest v USA. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AP, ktorá sa odvoláva na amerických predstaviteľov.

Grinerová je už na ceste domov

Prepustenie Grinerovej následne potvrdil aj americký prezident Joe Biden. „Je v poriadku, nachádza sa v lietadle. Je na ceste domov,“ oznámil na Twitteri. Grinerová je dvojnásobná olympijská víťazka a v Rusku ju zadržali vo februári, keď pri colnej kontrole na moskovskom letisku v jej batožine našli konopný olej do elektronických cigariet.

Podľa agentúry AP rozhodnutie Bidena schváliť prepustenie Buta, prezývaného Obchodník so smrťou, ukazuje, akému tlaku čelila americká administratíva v súvislosti so snahami o prepustenie Grinerovej. Basketbalistka v novembri nastúpila do ruskej trestaneckej kolónie, kde si mala odpykať deväťročný trest za pašovanie drog.

Najnovšie články