foto: Kanahoooo

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden Photoshop. Čo by si len niektorí ľudia bez neho počali?

Odstrániť nadbytočné kilá, vyžehliť vrásky či skorigovať chrup na počkanie? Žiadny problém! Stačí program na úpravu fotografií, trošku času a šikovnosti a máte dokonalú profilovku. Dnes vám ukážeme naozajstnú majsterku v digitálnej úprave fotografií, ktorá vás presvedčí, aká tenká môže byť hranica medzi realitou a fikciou. Hovorí si Kanahoooo a ľudia ju jednoducho milujú!

Niekedy môžu digitálne „vylepšenia“ fotografií narobiť viac škody ako úžitku. Najmä ak sa chystáte na rande naslepo a tešíte sa na stretnutie s chlapom, ktorého oči sa strácajú v záplave tmavých kučier. Aké však bude vaše sklamanie, keď miesto Adonisa príde na rande muž s dokonale vyleštenou plešinou. Vždy mal z nej komplexy a preto sa rozhodol svoju fotografiu trošku vylepšiť. A presne to je úlohou Kanahooo, ktorej služby idú na čínskej sociálnej sieti  Weibo doslova na dračku. Jej profil sleduje 430 tisíc užívateľov a majú k tomu zrejme dôvod. Ak potrebujete vylepšiť profilovku, Kanahooo sa o to postará. Tak sa zdá, že všetci túžia po kráse a málokto je spokojný s tým, čo mu nadelila matka príroda.

Ani si neuvedomujeme, koľko fotografií, ktoré dennodenne vidíme na internete, prešlo photoshopovou úpravou. Pribúda čoraz viac dôkazov, ktoré odhaľujú, že sociálne média sú neraz jedno veľké divadlo. Podobného názoru je aj sama umelkyňa: „Neverte ničomu, čo vyzerá na internete úplne dokonalo. Radšej trvajte na osobnom stretnutí,“ tvrdí Kanahoooo, ktorá sa rozhodla zverejniť zábery pred a po digitálnej úprave. Niektoré z nich vám určite vyrazia dych. Klobúk dole pred touto šikovnou dievčinou! Pozrite si to najlepšie z jej tvorby.

Vo virtuálnom svete môžu mať tieto premeny úspech. No ak za zamilujete do falošného obrazu o niekom, kto vás zaujal, pri reálnom stretnutí môže nastať sklamanie. Nie je lepšie, keď fotografia zobrazuje naše skutočné ja?

Pozri aj: Realita je úplne iná. Modelka ukázala, čo sa skrýva za „dokonalými“ fotografiami na Instagrame

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )