Foto: Unsplash.com

Úrady kanadskej provincie Ontário vydali v nedeľu ráno varovanie pred "incidentom" neznámej povahy v jadrovej elektrárni na predmestí Toronta, krátko na to však toto varovanie stiahli a oznámili, že šlo o omyl.

Kanadská spoločnosť, ktorá spravuje tri jadrové elektrárne v provincii Ontário, v nedeľu omylom rozposlala obyvateľom mesta Pickering a okolia varovanie o technickej poruche v tamojšej jadrovej elektrárni. Informovala o tom agentúra AP. Toto varovanie dostali na svoje mobilné telefóny ľudia žijúci v okruhu 10 kilometrov od jadrovej elektrárne Pickering.

V správe sa uvádzalo, že v tejto elektrárni došlo k poruche, pričom však nenastal abnormálny únik rádioaktívnych látok. Správa obsahovala ubezpečenie, že po nehode na mieste zasahuje odborný personál. Konštatovalo sa v nej tiež, že nie je potrebné, aby obyvatelia zóny priľahlej k elektrárni podnikali opatrenia na svoju ochranu. Mali však sledovať vývoj situácie a podriadiť sa inštrukciám úradov.

Ontárisjká štátna elektrárenská spoločnosť Ontario Power Generation však vzápätí túto správu dementovala. “V jadrovej elektrárni Pickering sa neodohrala ŽIADNA havária ani incident, a nejestvuje žiadne nebezpečenstvo pre verejnosť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )