Foto: Pixabay

Uber prichádza s funkciou RideCheck.

Drvivá väčšina jázd s Uberom prebieha bez akýchkoľvek incidentov, ale práve vďaka sile údajov z GPS, ktoré má Uber k dispozícii a vďaka ďalším senzorom v smartfónoch vodičov, dokáže ich technológia zistiť, keď niečo nie je úplne v poriadku.

Preto vyvinul najnovšiu bezpečnostnú funkciu RideCheck, ktorá dokáže odhaliť prípadné anomálie, ako napríklad možnú haváriu alebo neočakávané dlhé zastavenie, a proaktívne prezerá nástroje, ktoré môžu cestujúci a vodiči použiť na privolanie pomoci. Táto funkcia je teraz k dispozícii pre všetkých cestujúcich a vodičov nielen v celej Európe, ale tiež na Strednom východe a v Afrike.

Po spustení funkcie RideCheck dostane cestujúci aj vodič upozornenie s otázkou, či je všetko v poriadku. Prostredníctvom aplikácie môžu oznámiť, že je všetko v poriadku, prípadne využiť iné možnosti, ako napríklad stlačiť núdzové tlačidlo, nahlásiť nehodu alebo môžu jednoducho zdieľať svoju jazdu s dôveryhodným kontaktom. Technológiu RideCheck bude Uber aj naďalej vyvíjať a pracuje tiež na pridaní ďalších možností v rámci tejto funkcie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )