Napadlo by vás niekedy, že vám niektoré moderné „vychytávky“, ktoré ste si veselo doniesli z obchodov domov dokážu celkom dosť škodiť? Bohužiaľ je to...

Napadlo by vás niekedy, že vám niektoré moderné „vychytávky“, ktoré ste si veselo doniesli z obchodov domov dokážu celkom dosť škodiť? Bohužiaľ je to tak, nie je to žiadnou novinkou. Mnohé bežne predávané výrobky obsahujú chemické látky od výmyslu sveta. Formaldehyd, nitrobenzén, naftalén, … A x ďalších toxínov. Stačí si o tom trocha niečo vyhľadať a sami nebudete veriť vlastným očiam. Tu je príklad siedmych bežných veci, ktoré doma možno máte aj vy.

7 veci sposobujucich rakovinu (2)
arc-solution.com

Osviežovače vzduchu sú celkom bežnou súčasťou domácností. Ak nie konkrétne tej vašej, tak u známych, možno rodiny ste na ne určite natrafili. Podľa prieskumu až o 32% viac detí trápia hnačky v domovoch, kde sa tieto voňajúce otravy nachádzajú. Skúste ich nahradiť prírodnými!

7 veci sposobujucich rakovinu (1)
homecut.info

Bez sprchového závesu si už možno niekotrí nevieme ani len predstaviť kúpelne. Vedia spestriť fádne kúpeľne a sú praktickým pomocníkom. Niektoré závesy ale môžu obsahovať PVP, ktoré uvoľňuje toxické, chemické, a teda hlavne škodlivé látky, ktoré rady útočia na dýchacie ústrojenstvo, nervový systém, pečeň a dokonca i obličky. Takže si na ne dávajte pozor.

7 veci sposobujucich rakovinu (3)
oregonsustainablebeekeepers.com

… Tu snáď ani netreba písať toho viac, snáď každý dnes už vie, aké sú rôzne postreky, hnojivá škodlivé. Samá chémia. Neškodia len vám, ale aj okolou a zvieratám.