Foto: SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo tieto údaje za posledné 3 mesiace.

Náklady na liečbu pacientov s ochorením COVID-19 sa za obdobie posledných troch mesiacov vyšplhali na 40 miliónov eur. Z tejto sumy bolo až 37,5 milióna eur, teda takmer 94 %, použitých na liečbu pacientov, ktorí neboli zaočkovaní. Informovalo o tom na sociálnej sieti Ministerstvo zdravotníctva SR.

Liečba nezaočkovaných pacientov je v drvivej väčšine prípadov náročnejšia, dlhšia, vyžaduje si viac pracovných síl zdravotníkov, a teda je aj drahšia. Zaočkovaní pacienti majú spravidla ľahší priebeh, ich hospitalizácia je kratšia a vyžadujú si menej náročnú liečbu.

Rezort tiež pripomenul, že od septembra do 28. novembra tohto roka bolo na prítomnosť koronavírusovej infekcie pozitívne testovaných takmer 300-tisíc ľudí. Z nich vyše 78 % nebolo zaočkovaných.

Najvyšší počet hospitalizácií s ochorením COVID-19 eviduje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vo vekovej kategórii 65 a viac rokov. Hospitalizovaných nezaočkovaných pacientov v tejto vekovej skupine je k štvrtku 1327 osôb. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

“Vo vekovej skupine od 55 do 64 rokov registrujeme 520 hospitalizovaných nezaočkovaných pacientov,” spresnila Sivá. Tretiu najpočetnejšiu skupinu ľudí (311), ktorou sú hospitalizovaní nezaočkovaní pacienti, tvorí veková kategória od 45 do 54 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať