Foto: Airbnb (Linas)

Pred časom uzrela svetlo sveta miniséria o černobyľskej havárii.

Ako mnohé iné filmy a seriály natočené podľa skutočných udalostí, aj táto miniséria si získala obrovské množstvo pozornosti. Aj keď Černobyľ bolo možné navštíviť aj doteraz, po odvysielaní minisérie sa dejisko nešťastia stalo vyhľadávaným miestom nielen pre turistov, ale aj pre influencerov. Airbnb však prichádza so zaujímavou novinkou.

Každý chce kúsok z koláča

Vzhľadom na to, koľko pozornosti si miniséria získala, zdá sa, že každý si chce uchmatnúť kúsok z koláča. Cestovné agentúry ponúkajú možnosť vybrať sa na výlet priamo na miesto, kde sa nešťastie odohralo, profily influencerov sa hemžia bizarnými fotografiami a s novinkou prichádza aj známa spoločnosť ponúkajúca ubytovanie po celom svete. Vďaka Airbnb máte teraz  možnosť sa ubytovať v byte, ktorý je akoby vystrihnutý z čias, kedy sa černobyľská havária odohrala.

Foto: airbnb.com

Byt vo Vilniuse

V popise sa píše, že jedinečný byt sa nenachádza v Pripiati, ale vo Vilniuse, kde sa natáčali scény momentálne jedného z najslávnejších seriálov z produkcie HBO. Aj keď sa síce byt nenachádza priamo na mieste havárie, jeho vybavenie vás vezme späť v čase. V byte žili posledných 40 rokov starí rodičia aktuálneho majiteľa a tí sa do prerábania a modernizácie príbytku príliš nehrnuli. O to viac je však atmosféra bytu jedinečná a všetko od tanierov až po postele, v ktorých budú hostia spať, dýcha históriou.

Foto: airbnb.com

Raj pre fanúšikov histórie

V inzeráte na stránke Airbnb sa píše, že aj keď je väčšina bytu v pôvodnom stave, predsa len tu nájdete aj zopár novších kúskov. Väčšiu radosť však budú mať milovníci histórie, než fanúšikovia moderny, nájdete tu totiž knihy, časopisy, vinylové platne či dizajnérske kúsky ako vystrihnuté z čias pred 30 rokmi. Dokonca aj časť kuchyne je vybavená tak, aby čo najvernejšie pripomínala minulosť. Hostia si teda budú môcť vyskúšať, ako sa varilo kedysi.

Foto: airbnb.com

Moderná kúpeľňa, výťah či wifi

Zásadnejšou modernizáciou prešla len kúpeľňa a aby si mohli hostia užívať maximálne pohodlie, v byte je možnosť pripojiť sa na internet. Samozrejme, všetky moderné zariadenia sú ukryté tak, aby bola autentická atmosféra narušená čo najmenej. Okrem toho, do bytu sa dostanete pohodlne výťahom, čo sa o mnohých iných bytoch v tejto oblasti povedať nedá. Ak ste prišli nielen kvôli atmosfére bytu, ale aj za zábavou v meste, nemusíte sa obávať. Autor inzerátu, Linus, vám s radosťou poradí, ktoré podniky ostali zamrznuté v čase a kde sa zas môžete vrátiť do roku 2019.

Ak teda ešte nemáte naplánované prázdniny, na vašom mieste by sme s rezerváciou pridlho nečakali.

airbnb
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )