foto: Martinus

Ak ste túto hru, ktorá oslovila už desiatky tisíc ľudí zo Slovenska a Česka ešte nezachytili, je ten najvyšší čas.

Desaťtisíce Slovákov a Čechov sa už zapojili do prvých troch Knižných šifier a z roka na rok sa dožadovali ďalších pokračovaní teraz už legendárnej hry. Minulý rok sa do nej zapojilo vyše 100-tisíc ľudí a tento rok ich bude určite ešte o poriadny kus viac.

O čo vlastne ide?

Do jedného jediného obrazu bolo zakreslených 64 kníh. Deň čo deň sa odkrývali časti tohto obrazu plného postáv a symbolov, ktoré vám ďalej napovedali, akú knihu zastupujú. Hra je poriadny zaberák. Sami sme si ju vyskúšali a musíme povedať, že niekedy to ide ľahšie, a niekedy musíte rozmýšľať skutočne dlho, aby ste na správnu odpoveď prišli.

Poďme si to vyskúšať na jednom menšom obraze

Na obrázku sa skrýva 11 názvov kníh. Nájdete ich všetky? (Označiť môžete iba 11 možností)

Tak čo, ako ste uspeli? Bavilo vás to? My veríme, že áno, no teraz poďme k tej tohtoročnej hre. Za všetkým stojí kníhkupectvo Martinus, ktoré vytvorilo túto hru s názvom Knižná šifra. Tá potrvá až do 7. decembra, kedy bude odokrytá posledná časť veľkého obrazu so 64 skrytými názvami kníh.

foto: Martinus

Okrem toho, že sa zabavíte a prevetráte svoje mozgové závity, môžete vyhrať až 128 kníh, ktoré môžu byť pre vás a vašich blízkych skvelými darčekmi pod vianočným stromčekom.

Knižná šifra vznikla z tapety na stene

Kníhkupectvo Martinus sa snaží dlhodobo podporovať záujem o čítanie a knižnú kultúru. Preto v roku 2015 pripravilo súťaž Knižná šifra. Inšpiráciou bola veľká tapeta na stene v kníhkupectve na Obchodnej ulici v Bratislave. Ide o autorskú ilustráciu dizajnéra Martina Bajaníka. Odvtedy mala Knižná šifra ďalšie dve pokračovania a práve prebieha štvrté, už finálne, takže máte poslednú možnosť si zasúťažiť. V treťom pokračovaní uhádlo aspoň jednu knihu 101 247 hráčov.

Zapojte sa do poslednej Knižnej šifry a nepremeškajte možnosť vyhrať až 128 kníh. Súťaž aj podrobné pravidlá nájdete na kniznasifra.sk.

Článok vznikol v spolupráci s kníhkupectvom Martinus
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )