Foto: TASR (AP Photo/Evan Vucci)

Ako sa ten človek vôbec mohol stať prezidentom?

Internet i médiá deň čo deň zaplavujú informácie o klimatických zmenách, neúnosnom znečisťovaní planéty i tipoch, ako ju od odpadu zachrániť. Zdá sa však, že sa medzi nami stále nájdu aj takí, ktorí všetky tieto varovné signály doslova ignorujú. A smutné je, že jedným z takýchto ľudí je aj americký prezident Donald Trump.

Ten sa už niekoľkokrát pred celým svetom priznal, že podľa neho niečo také, ako globálne otepľovanie neexistuje a ide len o výplod jeho liberálnych protivníkov. A keďže prezident Trump rozhodne liberálom nie je a ani nikdy nebude, rozhodol sa, že ich tvrdenia spochybní opäť. Tentokrát podľa portálu Unilad útočí plastovými slamkami. Tie sú podľa Trumpa v absolútnom poriadku a papierové, ktoré odporúčajú liberáli, sú čírym zlom, ktoré sa nedá používať.

Rozhodol sa preto, že do najbližších prezidentských volieb vstúpi s „originálnym“ nápadom na merch a bude svojim podporovateľom predávať práve plastové.

Foto: shop.donaldjtrump.com

„Liberálne papierové slamky nefungujú. ZOSTAŇTE S PREZIDENTOM TRUMPOM a kúpte si svoj balíček recyklovateľných plastových slamiek už dnes,“ píše sa v Trumpovom e-shope. Samozrejme, uznať ale treba „trendovosť“ nápadu ľudí stojacich za jeho blížiacou sa prezidentskou kampaňou k voľbám hlavy štátov, ktoré prebehnú v USA už budúci rok. Plastové slamky majú byť totiž údajne recyklovateľné a teda neškodné pre planétu.

Trumpov e-shop ponúka slamky za sumu 15 dolárov za balenie, v ktorom sa nachádza 10 kusov slamiek s logom priezviska prezidenta. Samozrejme, nech sa jeho tím vedúcich kampane snaží sebeviac, tento krok – nech vyzerá akokoľvek pro-ekologicky – mnohí vnímajú ako útok a zosmiešňovanie všetkých problémov, ktoré ovplyvňujú otepľovanie našej planéty. Trump totiž tvrdo ide za svojím názorom a tvrdí, že nič také ako globálne otepľovanie či zmeny klímy neexistujú a ide len o výplod liberálne zmýšľajúcich ľudí. Veda pritom každý deň dokazuje presný opak.

Trump verí, že vyhrá aj blížiace sa voľby a na kampaň sa pripravuje aj ďalšími predmetmi. V e-shope nájdete aj známe šiltovky s nápisom Make America Great Again, či tričká s nápisom Women for Trump či hashtagom #buildthewall.

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )