Ilustračná foto: MovieStillsDB

Vec, ktorú neuvítajú len cholerici.

Rok 2020 je skúškou trpezlivosti pre všetkých na tomto svete a mnohí sú už zo všetkých tých zákazov a príkazov nesmierne unavení. Viacerí však na prekonanie úzkosti či zlých pocitov nepotrebujú len sa s niekým porozprávať a, ľudovo povedané, vykecať sa z problémov. Mnohým by pomohlo napríklad aj vykričať sa a teraz je to o niečo jednoduchšie.

Samozrejme, ísť sa sám niekam vykričať, je možné napríklad pri prechádzke do prírody, kde naokolo vás nikto nie je. Ak však potrebujete niekoho, respektíve niečo, čo vás zároveň aj “vypočuje”, no nechcete niekoho vydesiť priamo, môže tak urobiť na špeciálnom mieste. Ako informuje web magazínu Dazed, vznikla jedinečná telefonická linka, na ktorú môžete zavolať a len tak z chuti zakričať.

Ilustračná foto: MovieStillsDB

Telefónna linka na vykričanie sa

Tí frustrovaní jednotlivci, ktoré doteraz hľadali miesto, kde by sa mohli opustiť, tak majú jedinečnú a ľahkú príležitosť. Stačí totiž len cez mobil vytočiť číslo +1 561 567 8431, zavolať a začať bezdôvodne kričať, ak vám to pomôže sa vyrovnať napríklad s problémom, ktorý vás trápi.

Tvorcom projektu je podľa webu Dazed „učiteľ, príležitostný umelec a všeobecne tichý človek“ Chris Gollmar. Ten chcel pomôcť  prekonať ťažké časy vytvorením linky pre tých, ktorí nechcú nič iné, len si zakričať do telefónu a takýmto spôsobom sa vyventilovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JUST SCREAM (@justscream.baby)

Váš výkrik si môžete spätne vypočuť

Proces je jednoduchý – stačí zavolať na číslo, počkať na pípnutie, zakričať a potom zrušiť hovor. Podľa Gollmara sa netreba báť, že by sa niekto na druhej strane telefónu vyľakal alebo urazil, že ste naňho práve nezmyselne naziapali. Na druhej strane linky totiž nie je žiadny živý človek.

Telefonická linka na vykričanie sa stretla s obľubou vo viacerých kútoch sveta. Je to ale zrejme aj preto, že okrem nej vznikol aj špeciálny web so všetkými výkrikmi, ktoré sa podarilo na linke zaznamenať. Vypočuť si tak spätne budete môcť aj ten svoj, ale aj výkriky ostatných.

Foto: JustScream.baby

Je len na vás, odkiaľ na linku zavoláte, jej tvorcovia však odporúčajú to robiť z čo najväčšieho súkromia a rozhodne nie v preplnených miestnostiach. Linka bude aktívna do 21. januára 2021 a dostupná je aj zo Slovenska.

0
Uložiť článok
Komentovať