Foto: Unsplash

Banky naplánovali na víkend viaceré odstávky.

Odstávky v bankách sú síce bežná, no pre ľudí vždy nepríjemná vec. V dôsledku pravidelnej údržbe sa jej však nevyhnú ani tieto inštitúcie a klientom Tatra banky, Raiffeisenu a mBank preto cez víkend nepôjdu niektoré dôležité služby, informuje portál Zoznam.

Klienti sa musia pripraviť

Tatra banku chystá modernizácia siete a 17. februára 2024 ju preto od 1:15 do 5:30 čaká odstávka. Klienti môžu v tomto čase očakávať výpadky služieb elektronického bankovníctva, mobilných aplikácií, TatraPay, CardPay a Comfort Pay, POS terminálov a overenia platieb prostredníctvom 3D secure. Výbery z bankomatov budú fungovať bez obmedzení.

V rovnaký deň a v rovnakom čase uskutoční údržbu systémov aj Raiffeisen banka. V spomínanom čase môžu nastať krátkodobé výpadky internet bankingu, mobilných aplikácií, SMS a push notifikácií, POS terminálov, overenia platieb a webový stránok banky.

Do tretice nahlásila odstávku systémov aj mBank. Tá je naplánovaná na nedeľu 18. februára od 2:30 do 10:00. Pôjde teda o pomerne dlhú záležitosť v čase, kedy už bude väčšina klientov zrejme hore. Na 7,5 hodiny tak nebude dostupný internet banking cez aplikáciu, a taktiež nepôjdu ani platby kartou na internete. Klienti sa nedovolajú ani na mLinku.

Uložiť článok

Najnovšie články