Ilustračná foto: Pe3kZA, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons / Polícia SR - Nitriansky kraj

Dieťa malo počas hry nešťastne spadnúť do vody.

V obci Pohorelá na Horehroní došlo včera k veľkému nešťastiu, keď rieka Hron pripravila o život iba 6-ročné dievčatko, píšu Noviny. Jej telo našli až za obcou.

Prípad vyšetruje polícia

Dieťa malo počas hry nešťastne spadnúť do vody, pričom rieka je aktuálne pre časté dažde rozbúrená a jej hladina je vysoká. Rodičia si po hodine všimli, že neprišla domov a rozbehla sa pátracia akcia. Dievčatko hľadali všade, kde sa dalo, hasiči prehľadávali každý meter rieky na člne, no napokon ju našli až policajti.

Telo objavili niekoľko kilometrov za obcou, údajne bolo zachytené na konároch. Vo veci bola nariadená pitva a úmrtie aktuálne vyšetruje polícia. Pitva však  vylúčila cudzie zavinenie a na základe jej výsledkov bude zastavené trestné stíhanie. Ako priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dievčatko naposledy videli, ako ide s vedierkom k Hronu. Popoludní, krátko pred pol piatou, našli telo dieťaťa bez známok života.

Slovenské rieky majú v týchto dňoch výrazne vyššiu hladinu než zvyčajne, a taktiež sú viac rozbúrené. V žiadnom prípade sa preto situáciu neoplatí podceňovať.

Uložiť článok

Najnovšie články